Zamknij
REKLAMA

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie. Inauguracja roku akademickiego

13:49, 08.10.2019 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

W samo południe odbyła się dziś inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sochaczewie. Na sali oprócz słuchaczy pojawili się reprezentanci ratusza, powiatu i zaprzyjaźnionych instytucji i stowarzyszeń.

 

Dziś odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego sochaczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W kramnicach miejskich zabrzmiała pieśń Gaudeamus igitur w wykonaniu chóru akademickiego pod dyrekcją Jolanty Kawczyńskiej, a następnie głos zabrała prezes stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Jadwiga Urbaniak:

- Rozpoczęliśmy dwunasty rok akademicki działalności UTW, którego celem jest wzbogacanie życia osób dorosłych, seniorów oraz budowanie więzi międzyludzkich. Cele te są realizowane poprzez uczestnictwo w wykładach, koncertach i spotkaniach. Każdego dnia uczymy się tolerancji, otwartości i adaptacji do zmieniających się warunków życia. Pragniemy, żeby Uniwersytet był dla was miejscem, w którym zawsze można spotkać życzliwych nam ludzi. Pamiętajcie, aby zawsze wieść ciekawe, pełne radości i przyjaciół życie. 

Głos w trakcie wydarzenia zabrał również burmistrz Piotr Osiecki, wprowadzając nieco humoru do uroczystości:

- Patrzę po sali i widzę, że nam się dość mocno stowarzyszenie sfeminizowało. Są dwie odpowiedzi - jedna ekonomiczna, czyli taka, że panowie muszą pracować na czesne, a druga opcja jest taka, że panowie przygotowują się do egzaminów poprawkowych i nie mają czasu na oficjalne uroczystości. A tak zupełnie poważnie, pełnicie bardzo ważną funkcję w Sochaczewie, cieszę się, że z roku na rok przybywa tu nowych twarzy. i że przyjeżdżają do nas również studenci spoza miasta, zwabieni sławą uniwersytetu. 

Po części oficjalnej nadszedł czas na rozrywkę, którą zebranym zapewniła pisarka Urszula Kowalczuk. Artystka ubrana w dżokejski strój opowiadała o miłości do koni i zabawiała przybyłych różnego rodzaju gagami o tejże tematyce, dała też wykład na temat tychże zwierząt. W dalszej kolejności zaplanowano też występ chóru akademickiego, który miał zaprezentować pieśni w rytmie tanga. 

Warto zauważyć, że właściwie cała sala kramnic we wtorkowe południe wypełniła się po brzegi. Świadczy to o dużej liczbie słuchaczy UTW, ale też o wielu przyjaciołach stowarzyszenia i samych seniorów. 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA