Zamknij
REKLAMA

Piknik Patriotyczno-Integracyjny w Kozłowie Szlacheckim. Będą nowości

10:36, 11.09.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

15 września w gminie Nowa Sucha odbędą się coroczne uroczystości związane z obchodami kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, a co za tym idzie kolejnej rocznicy bitwy nad Bzurą. Jak podkreśla wójt Maciej Mońka, bitwa częściowo odbywała się na terenie gminy Nowa Sucha, stąd ważne jest, aby podtrzymywać pamięć o wydarzeniach sprzed 80 lat.

 

Jak co roku uroczystość związana z upamiętnieniem minionych wydarzeń odbędzie się w Kozłowie Szlacheckim. W tamtejszym kościele o 11.30 zostanie odprawiona msza święta, a po niej wystąpi chór Cantabile. O 13.30 na cmentarzu nastąpi złożenie kwiatów i oddanie hołdu poległym żołnierzom. Po części oficjalnej uroczystości przyjdzie czas na Piknik Patriotyczno-Integracyjny (14.30), na którym wystąpi Klub Seniora. Równolegle będzie można wziąć udział w spływie kajakowym lub rajdzie rowerowym szlakiem walk nad Bzurą.

Trasa rajdu prowadzi przez Kozłów Szlachecki, Szeligi, Nowy Kozłów Drugi, Patoki, Nowy Dębsk, Braki i Stary Dębsk. Trasa rajdu to ok. 20 km. Spływ natomiast rozpocznie się w Kozłowie Szlacheckim, a zakończy w Kozłowie Biskupim w Stodole nad Bzurą.

Zapisy odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Suchej i potrwają do 13.09.

W tym roku zaplanowano nowość, o jakiej mówi wójt Mońka:

- W tegorocznym programie wydarzenia pojawiła się niewielka rekonstrukcja fragmentu bitwy nad Bzurą. Naszym współpartnerem jest bowiem stowarzyszenie Dzielna Matka, zrzeszające rodziny, w jakich występują dzieci z niepełnosprawnością. To stowarzyszenie pozyskało grant, aby osoby niepełnosprawne mogły zrozumieć co działo się 80 lat temu.

 

foto poglądowe

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone