Zamknij
REKLAMA

Powiatowe linie autobusowe zabezpieczone. Można wyłaniać operatora

08:11, 10.09.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Radni powiatowi wyrazili zgodę na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich. Tym samym trzy linie autobusowe, dla których organizatorem jest powiat sochaczewski, zostały zabezpieczone, można wyłaniać operatora.

Podczas sesji powiatowej 6 września radni wyrazili zgodę na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich na następujących liniach: 343, 346 i 385.

- Są to linie, które obecnie funkcjonują, ale które z powodu swojej nierentowności narażone były na likwidację, o czym PKS Grodzisk Mazowiecki poinformował nas na piśmie. W związku z tym, że weszła w życie ustawa o funduszu dofinansowującym przewozy pasażerskie, starosta sochaczewska podjęła starania, by potrzeby mieszkańców na tych liniach były nadal zaspokajane. Powiat złożył stosowny wniosek do wojewody i dofinansowanie zostało nam przyznane, przedmiotową umowę podpisano 27 sierpnia. Podjęcie dzisiejszej uchwały jest warunkiem realizacji postanowień tej umowy. Uchwała pozwoli na wyłonienie operatora i podpisanie z nim umowy.

Łączna kwota dofinansowania na wspomniane trzy linie wynosi ponad 88 tysięcy złotych, czyli wojewoda dopłaca 1 złotówkę do każdego wozokilometra. Obciążenie dla budżetu powiatu to 12 groszy do każdego wozokilometra.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

wowowowo

0 0

Taaaaa.... i wszystko jasne, ..... tylko którędy prowadzi linia 343, 346 i 385???? Mam wrażenie, że nawet autor tych wypocin nie ma pojęcia :-( Po co więc pisać o niczym? 12:26, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone