Zamknij
REKLAMA

Rodzinny rajd rowerowy. Jest nas ponad pół tysiąca. Spotykamy się już 31 sierpnia

10:09, 23.08.2019 | Starostwo Powiatowe Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Ponad pół tysiąca amatorów spędzania wolnego czasu na rowerze zgłosiło się dotychczas, do udziału w XX jubileuszowym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. Anny i Tadeusza Krawczyków po Ziemi Sochaczewskiej. Zbiórka uczestników w sobotę, 31 sierpnia na placu Kościuszki od godz. 8:00.

Rajd wyruszy z centrum Sochaczewa, jak zawsze z placu Kościuszki. Malownicza, 40-kilometrowa trasa, wiodącą drogami powiatu sochaczewskiego, przebiegać będzie przez: Rybno, Giżyce, Stare Budy w gminie Młodzieszyn, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Peleton wróci do Sochaczewa przez Młodzieszyn, Żuków, na plac Kościuszki, tam nastąpi rozwiązanie imprezy.

Zanim peleton wystartuje, delegacja rajdowa uda się na cmentarz przy ul. Traugutta, by złożyć kwiaty na grobie patronów. A wcześniej o godzinie 6.30 w parafii św. Wawrzyńca będzie sprawowana msza święta w intencji Anny i Tadeusza Krawczyków.

Od godziny 8.00 rozpocznie pracę sekretariat, zapisane osoby będą mogły odbierać tradycyjne pakiety startowe, w których skład wchodzi m.in. rajdowy identyfikator i koszulka, która w tym roku, głosami internautów, będzie miała kolor turkusowy. Start planowany jest na godzinę 9:00.

Głównym organizatorem rajdu jest poseł Maciej Małecki wraz ze Stowarzyszeniem Odnowy Sochaczewa „Zamek” i burmistrzem Piotrem Osieckim. Wśród partnerów jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Dragon Fight Club Sochaczew oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. Do udziału we wspólnej jeździe serdecznie zapraszają także córki państwa Krawczyków wraz z rodzinami.

(Starostwo Powiatowe Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

pixelpixel

1 0

czy wszystko trzeba robić hurtowo ? pięciuset rowerzystów na publicznej drodze? kiedyś 20 minut czekałem na Trojanowskiej aby wyjechać z bocznej. Rozumiem potrzebę relaksu,można to zrobić w kilka osób,bocznymi drogami.sam jeżdżę rowerem,wiem jak czasem narażam siebie czy kierowców samochodów na niedogodności podczas jazdy.czy to stado będzie jechało jednym ciągiem,jak zwykle,czy w grupach np. po 10 rowerzystów w odstępach kilkuminutowych,jak nakazuje kodeks drogowy? 08:18, 24.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

linulinu

2 0

to pojedź z nimi, nie będziesz musiał "strzelać z **du**py" ? 08:24, 25.08.2019


pixelpixel

1 0

z przepisów:
1. Liczba pojazdów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać:

samochodów osobowych, motorowerów lub motocykli – 10;
rowerów lub wózków rowerowych – 15;
pozostałych pojazdów – 5.
2. Odległość między jadącymi kolumnami nie może być mniejsza niż 500 m dla kolumn pojazdów samochodowych oraz 200 m dla kolumn pozostałych pojazdów. 08:21, 24.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RajdowcyRajdowcy

0 0

Na czele zapewne będzie kręcił pedałami pierwszy kolarz RP p. MM więc przepisy się nie liczą, liczy się co powie najważniejsza osoba w mieście. Możecie kręcić spokojnie. 12:48, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone