Zamknij
REKLAMA

Nowa Komenda Policji. Boksy dla psów już są, czekamy na czworonoga

20:15, 31.07.2019 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Na terenie nowej Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie znajdują się boksy dla czworonogów, na razie niestety puste, ale jest szansa, że wkrótce się to zmieni. 

 

W połowie ubiegłego roku pisaliśmy, że do zespołu sochaczewskich funkcjonariuszy policji dołączyła Zadra, owczarek niemiecki szkolony do wyszukiwania zapachu narkotyków. Niestety, Zadra odeszła miesiąc temu, najprawdopodobniej wskutek wstrząsu anafilaktycznego, spowodowanego ugryzieniem owada błonkoskrzydłego. Już trwają prace nad pozyskaniem przez sochaczewską policję kolejnego czworonoga, choć oczywiście trudno przewidzieć efekt końcowy tych działań.

Jak się dowiedzieliśmy, sochaczewska policja najbardziej chciałaby pozyskać psa do wykrywania zwłok, bo te są w Polsce najrzadsze. W całym kraju jest ich ledwie kilkanaście.

Psy do wykrywania zwłok potrafią wyczuć zapach rozkładającego się ciała, niezależnie od tego czy zmarły znajduje się w wodzie czy pod ziemią. Przed rozpoczęciem poszukiwań „zwłokowcy”, jak mówi się o tego rodzaju czworonogach, nie dostają do powąchania, w przeciwieństwie do psów tropiących, rzeczy osobistych poszukiwanego, zamiast tego na znak trenera węszą w poszukiwaniu charakterystycznego zapachu śmierci.

Sochaczewska komenda na przyjęcie psa jest już w zasadzie gotowa. Na zewnątrz budynku przy ulicy 1 Maja znajdują się boksy dla czworonogów z prysznicami. Ponadto w pobliżu znajdują się pomieszczenia

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

olecolec

2 2

brakuje psów w policji-ciekawe
pies do wykrywania zwłok? kurcze komuś coś sie chyba pomyliło - my nie jesteśmy Sandomierzem z ojca Mateusza 08:09, 01.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA