Zamknij
REKLAMA

Dwa ronda na DW 577 w Brzozowie. Rusza wielka inwestycja

12:44, 11.07.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Rusza wielka, warta około 10 milionów złotych inwestycja. Droga Wojewódzka 577 w okolicach Brzozowa zostanie w najbliższym czasie gruntownie przebudowana. Co więcej, powstaną tu dwa ronda, które – w odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców – poprawić mają bezpieczeństwo użytkowników. Jak podkreśla Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego, inwestycja powinna też usprawnić transport, co z kolei jest kluczowe dla okolicznych firm.

 

Wszystko wskazuje na to, że już w sierpniu ruszy duża inwestycja na Drodze Wojewódzkiej 577 w okolicach Brzozowa. Przebudowywany odcinek jest finalnym etapem remontu prowadzonego od dłuższego czasu na tej ważnej drodze. Przetarg na zrealizowanie zadania wygrała ta sama firma, która prowadzi remont ulicy Chopina w Sochaczewie (Konsorcjum firm Granar sp. z o.o. i Invest AG sp. z o.o.). Z tego powodu też musimy chwilę poczekać na rozpoczęcie prac.

O zakresie i znaczeniu inwestycji mówi wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego Adam Orliński:

- Remont tej drogi prowadzimy sukcesywnie. Odkąd jestem w sejmiku, cały czas czuwam, by odpowiednie środki zabezpieczać w budżecie województwa. Droga remontowana jest sukcesywnie, kolejne odcinki aż do fragmentu Iłów – Ruszki. Teraz wchodzimy w ostateczny etap. Odcinek w okolicach Brzozowa jest newralgiczny, społeczność bardzo oczekuje jego przebudowy. Na co dzień odbieram wiele telefonów w tej sprawie. Nareszcie mogę oficjalnie poinformować, że jesteśmy już po przetargach, wykonawca został wybrany i w najbliższych dniach podpiszemy umowę. To ogromna inwestycja, warta prawie 10 milionów złotych, w ramach której powstaną dwa ronda. Jestem głęboko przekonany, że przebudowa usprawni transport, który jest tak istotny dla okolicznych firm, ale także poprawi bezpieczeństwo, co jest wręcz kluczowe dla mieszkańców.

 

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

aa

1 3

a kiedy wreszcie ktoś sie wezmie za wyprowadzenie tirow z sochaczewa? droga 705 biegnąca przez środek miasta to jakaś pomyłka...24g na dobę tabuny tirów ciągna przezcentrum 05:46, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniAni

0 0

A może jak remont drogi jest w Brzozowie to można poprawić ten ostry skręt koło wulkanizacji w Gizyczkach bo jest strasznie niedopracowany (wiele wypadków się tam zdarza) 18:17, 15.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kropekkropek

0 0

Jak jest podawana informacja na tego typu stronach tzn. że został już wyłoniony wykonawca na konkretne zadanie, a umowa jest już podpisana albo lada moment zostanie, więc komentarze typu "a może coś tam więcej by się zrobiło" nie mają w tym momencie zupełnego znaczenia.
19:19, 15.07.2019


REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone