Zamknij
REKLAMA

Ratusz wycofuje się ze zmiany sposobu naliczania opłat za śmieci

09:28, 12.06.2019 | MF
Skomentuj
REKLAMA

To już przesądzone – informuje Urząd Miasta w Sochaczewie. Ratusz wycofuje się z propozycji zmiany sposobu naliczania opłat za odbiór odpadów komunalnych. Przypomnijmy, zgodnie z przygotowaną uchwałą mieszkańcy mieliby płacić za śmieci w zależności od ilości zużytej wody (7,90 zł za każdy 1 m3 wody w przypadku śmieci segregowanych i 15,80 w przypadku niesegregowanych).

Jak czytamy w komunikacie UM, władze miasta zdecydowały się przerwać i zamknąć konsultacje społeczne w tej sprawie.

- W tym trybie do ratusza wpłynęło szereg uwag od zarządów wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych dotyczących przede wszystkim trudności w rozliczaniu opłat za śmieci wedle metody powiązanej ze stanem licznika wody. Zarządcy podnoszą także, że wprowadzenie nowej metody doprowadziłoby do wzrostu kosztów administracyjnych we wspólnotach i spółdzielniach – argumentuje UM.

W dniu dzisiejszym burmistrz Piotr Osiecki podpisał zarządzenie o wycofaniu projektu uchwały z konsultacji społecznych. Oznacza to, że nie trafi on pod obrady rady miasta, a mieszkańcy Sochaczewa będą za śmieci płacili wedle dotychczasowych zasad, czyli od osoby.

Bez odpowiedzi pozostaje jednak pytanie, ile będziemy płacić. Bo podwyżki są raczej przesądzone.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

miszmaszmiszmasz

2 0

brawo brawo bravissimo brawo brawo bravissimo. 11:01, 12.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kierowca ZKM bez prokierowca ZKM bez pro

1 0

nie wiem czy brawa tu są na miejscu. ;) sytuacja w ZKM jest, jaka jest. większość kierowców to dziadki niestety, a wiek ma swoje prawa. młodych za te pieniążki ani widu, ani słychu. kłaniają się też wieloletnie zaniedbania, tabor jaki jest każdy widzi. klimatyzacja w tych czasach to standard wydaje się, ale nie w Sochaczewie. przykładem jaskrawym jest autobus AMZ, który fabrycznie był wyposażony w to cudowne urządzenie. niestety, nasi włodarz w momencie zakupu tego autobusu zdecydowali o demontażu klimatyzacji. co do zawieszenia linii nr 4, pewnie zastępstwo by się znalazło. dyrekcja podjęła decyzję, po co płacić tzw. "setki", skoro można zawiesić linię. tak jest niestety polityka w firmie. smaczków podobnych jest dużo więcej, ale nasze media nie są tym zainteresowane. po co się narażać, przecież artykuły i audycje "sponsorowane" to góra złota. 11:57, 12.06.2019


kierowca ZKM bez prokierowca ZKM bez pro

0 0

ups, napisałem nie tu gdzie trzeba. :)) 12:03, 12.06.2019


Zielony jak cegłaZielony jak cegła

0 2

Bardzo dobrze stała stawka jest czytelna. Gdyby to wprowadzili to byłoby szaleństwo. Dobrze burmistrzu! Ciekawe ile dadzą w tej sytuacji podwyżki. W gminie sochaczew wzrosło do 28 zł! Oby nie przeskoczyć 30 zł za segregowane! 13:17, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

korekkorek

0 0

to teraz czekam ile dowalą ponad 12,80pln za segregowane 08:56, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA