Zamknij
REKLAMA

Dzień Dziecka Sochaczew 2019. W krainie przygód. Program, szczegóły

08:42, 05.05.2019 | UM Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku miejskie obchody Dnia Dziecka odbędą się w nowym miejscu, nie na terenie ogródka jordanowskiego, lecz w parku Garbolewskiego przy ul. Głowackiego. Na obchody Dnia Dziecka złożą się m.in. występy dwóch orkiestr, utalentowanych wokalistów z SCK, spektakl teatralny, pokazy dawnego rzemiosła, produkcji lizaków, warsztaty historyczne i wiele innych. 

 

Obchody Dnia Dziecka odbędą się 1 czerwca. Zabawa potrwa od 14.00 do 19:00. Maluchy, nieco starsze dzieci, rodziców i dziadków ratusz zaprosi do ośmiu tematycznych krain rozmieszczonych na terenie całego parku przy szkole muzycznej.
- Liczę, że pogoda dopisze i w sobotnie popołudnie będzie można przyjść z kocem, kanapkami, zrobić sobie rodzinny piknik na trawie. Chcemy wykorzystać wszystkie walory tej przestrzeni. W ubiegłym roku w parku powstała scena plenerowa, ogród muzyczny, na nowo wytyczyliśmy ścieżki spacerowe w ich historycznym przebiegu, zatem miejsca do zabawy, przeprowadzenia gier, konkursów czy quizów jest dosyć – mówi burmistrz Piotr Osiecki. 
Z kolei naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska–Kocik dodaje, że w organizację Dnia Dziecka włączyło się dużo osób i instytucji. 
- Obchody koordynuje Urząd Miasta, współorganizatorami są instytucje kultury czyli Sochaczewskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ale 1 czerwca będą z nami także lokalni artyści, uznani plastycy, Państwowa Szkoła Muzyczna, stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Muzealna Grupa Historyczna czy Sochaczewskie Centrum Sportów Walki – podkreśla Joanna Niewiadomska-Kocik 
Wzorem ubiegłego roku dzieci zostaną zaproszone do tematycznych krain, gdzie będą mogły samodzielnie wykonać lizaka z masy karmelowej, pupila z gliny, świecę z wosku pszczelego, zbudować wieżę z wielkoformatowych klocków. A to tylko część z przygotowywanych atrakcji. Na przebiegiem imprezy czuwać ma załoga Recepcji. Goście otrzymają tam np. mapki ze strefami (krainami). 

KRAINA MUZYCZNA – scena plenerowa w parku koordynowana przez Sochaczewskie Centrum Kultury
• 14.00-14.30 – koncert orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej
• 14.30-15.30 – przedstawienie „Calineczka” w wykonaniu Teatra Lalek „Bajka”
• 15.30-17.15 – występy uczniów ze szkół i przedszkoli
• 17.15-17.45 – występ dzieci z grupy „Perełki”
• 17.45-18.30 - występ dzieci z grupy „Open Day Junior” - wybrane piosenki z Morskiej Przygody Pana Kleksa
• 18.30-19:00 - „Orkiestry Dętej Czar”, występ Orkiestry Dętej Sochaczew pod dyrekcją Justyny Piątkowskiej - Duraj 

KRAINA MALUCHA
To propozycja dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia. Magdalena Jaworska poprowadzi umuzykalniające zajęcia Gordonowskie, a Jolanta Kawczyńska i Katarzyna Orlińska zaproszą do „Teatrzyku z pudełka” tworzonego na żywo, w oparciu o pomysły dzieci. W ruch pójdą kukiełki, pacynki, tabliczki rysunkowe i inne rekwizyty. Trzecia propozycja dla maluchów to „Warsztacik Plastusia”, czyli kącik kreatywnych rączek.

KRAINA KARMELKÓW 
To pokazy produkcji lizaków i cukierków połączone z warsztatami dla dzieci. A to wszystko bez szkodzącej naszemu zdrowiu chemii. Animatorzy objaśnią dzieciom proces produkcyjny, od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów, aż do momentu kiedy każdy z uczestników wykona własnego lizaka. Do produkcji wykorzystanie zostaną tylko barwniki i aromaty naturalne.

KRAINA PLASTYCZNA
To warsztaty plastyczne prowadzone przez Monikę Borutę – Sałacińską i Jadwigę Orczyk – Miziołek z SCK. Zachęcą one gości Dnia Dziecka, by z płatków kwiatów, zielonych gałązek ziół i traw własnoręcznie wykonali artystyczne wzory na tkaninach. Między drzewami rozciągnięta zostanie przezroczysta folia i dzieci stojące naprzeciwko siebie namalują na niej swoje portrety. Będzie też bardzo lubiane przez najmłodszych malowanie buziek. W plastycznej krainie otwarta zostanie wystawa plenerowa malarstwa Stanisława Werle. Z kolei nasi seniorzy, działający w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, zaproszą dzieci do zabawy gliną, do wykonania np. figurki pupila, namalowania własnego obrazu, nauki wykonywania koronek.

KRAINA GIER I ZABAW

Poznamy w niej szachy, a doświadczeni gracze zaproszą dzieci do udziału w symultanie. Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie przygotuje dla gości ich ulubione gry, lecz w wersji XXL. Na dużych planszach (po których można chodzić, skakać i biegać), dzieci z rodzicami i dziadkami zagrają np. w warcaby, kapsle, kółko i krzyżyk, scrabble, klasy i domino. Działająca tuż obok Klockolandia zaprosi do budowy wieżowca, statku czy domu z wielkoformatowych klocków. Kilka kroków dalej mają powstawać zwierzątka wykonane z balonów. Każde dziecko będzie mogło pokolorować swojego zwierzaka namalować mu oczy, nosek i uśmiech. Na pewno wielką popularnością będzie się cieszył kącik baniek mydlanych. Znajdziemy w nim wiele urządzeń wytwarzających bańki, a obecny na miejscu animator udowodni, że w gigantycznej  bańce można nawet schować dziecko. W kąciku plastycznym dzieci wykonają własne kolorowanki.

KRAINA HISTORYCZNA

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą wraz ze Stowarzyszeniem Muzealna Grupa Historyczna im. II / 18 pp przeprowadzi w niej projekt pt. "Budzenie pasji". To plastyczne warsztaty historyczne dla dzieci, w ramach których najmłodsi wykonają prace dotyczące historii II wojny światowej. W czasie warsztatów przybliżone zostaną minione dzieje, a wśród dzieci przechadzać się będą członkowie Muzealnej Grupy Historycznej ubrani w repliki strojów z epoki. Z powstałych tego dnia rysunków powstanie film animowany, kolejny odcinek z cyklu „Historia Polski wg. dzieci” zrealizowanego przez Fundację Budzenie Pasji.

KRAINA KSIĄŻKI
Zaprasza do niej Miejska Biblioteka Publiczna. W tej krainie od 14.00 reprezentanci władz miasta, bibliotekarki, dzieci oraz ich rodzice będą czytali bajki i opowiadania, zaplanowano quizy, zabawy i konkursy związane z książką, o 16.30 rozpocznie się spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką – autorką bajek i baśni dla dzieci, z kolei o 17.30 wystartują zabawy z chustą animacyjną.

KRAINA ODKRYWCY
To w tym roku Wioska Ginących Zawodów, czyli prezentacja dawnych rzemiosł połączona z pokazami i warsztatami dla dzieci. W warsztacie garncarskim na gości mają czekać pokazy wytwarzania mis, dzbanków, kufli i świeczników. Obok stanie kram z gotowymi, ręcznie wytwarzanymi garnkami i kubkami. W Warsztacie papieru czerpanego dowiemy się do czego używano drewnianej prasy śrubowej i lakownicy, animator przybliży historię tego nieistniejącego już rzemiosła, każdy uczestnik będzie mógł sam wyczerpać kartkę papieru. W warsztacie świecownika przyjrzymy się wyrabianiu świec metodą średniowieczną, z prawdziwego wosku pszczelego. Rzemieślnik zaprosi dzieci, by same spróbowały wykonać świeczkę z tego materiału. W warsztacie powroźnika uczestnicy będą mogli zobaczyć prawie 100 letnią powroźnicę wiejską oraz pracować na urządzeniach, których jeszcze w latach 60. ubiegłego stulecia używano na Śląsku. Jeśli zechcą, wykonają własny powróz. Dzieci dowiedzą się, jak i z czego robiono sznury, uprzęże dla koni, powrozy, knoty świec, liny do wyciągania wiadra wody ze studni czy linki do prania. W krainie odkrywcy zagości też warsztat prząśniczki, a w nim na dzieci czekać będzie tradycyjny kołowrotek oraz różnego rodzaju krosna tkackie. Uczestnicy wykonają bransoletkę z wełny, zrobią krajkę na średniowiecznym krosienku lub spróbują pracy na kołowrotku tkackim. 

KRAINA SPORTOWA
Zadba o nią Stowarzyszenie Sochaczewskie Centrum Sportów Walki. Trenerzy zaproszą dzieci do udziału w konkursach sprawnościowych takich jak „Latający Beret”, czyli rzut beretem na odległość, „Siłacze” z przeciąganiem liny, „Starcie Tytanów” czyli wypychanie przeciwnika poza matę oraz „Zwinny jak kot”, tj. skok z trampoliny na materac i przewrót w przód.

daw

(UM Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

SylwiaSylwia

0 0

Miejsce słabe pod względem bezpieczeństwa. Jako mama będę się stresować że dziecko wpadnie do pobliskiego stawu. No chyba że organizatorzy jakoś go ogrodza 06:54, 06.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BaronBaron

1 0

Wy tak na serio? Powroźnica? Orkiestra i chór a na koniec walenie po mordach w oktagonie MMA? :D Panie Burmistrzu Dzień Dziecka nie jest tylko dla dzieci 3-5 lat. W naszym mieście jest dużo więcej tzw młodzieży - 10-12 latków. Dla nich Pana program to farsa i pójdą nad utratę browara się napić lub zajarać - taki Pan im dzień dziecka zafundował. 08:04, 06.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone