Zamknij
REKLAMA

Młodzieszyn będzie miał stadion. Czekali i się doczekali

16:15, 08.02.2019 | Wach
REKLAMA

W ubiegłym roku minęło trzydzieści lat Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego. I jak mówi dyrektor Małgorzata Malczewska, tyle czasu społeczność szkoły czekała na boisko z prawdziwego zdarzenia. I doczekała się.

 

W piątek 8 lutego szkołę odwiedziła wiceminister sportu Anna Krupka, która przywiozła promesę dofinansowania budowy boiska lekkoatletycznego w wysokości 1.200.000 złotych.

Umowę podpisały uroczyście minister Krupka i wójt gminy Monika Pietrzyk, w obecności wielu znamienitych gości – obecny był przewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, poseł na Sejm RP Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta, radni, sekretarz gminy Anna Sobieraj, skarbnik Małgorzata Zawadzka i dyrektorzy gminnych szkół.

Jak wszyscy zgodnie podkreślali, pieniądze te są wynikiem dobrze przygotowanego i uzasadnionego wniosku oraz wielu starań posła Macieja Maleckiego i wójt Moniki Pietrzyk. Nie zapominano przy tym o „duchu sprawczym” tej inicjatywy i głównym twórcy wniosku, jakim jest Mirosław Domińczak – długoletni szef powiatowego Szkolnego Związku Sportowego i organizator wielu zawodów sportowych rangi powiatowej i międzywojewódzkiej.

Jak mówiła minister Krupka, nowoczesny stadion lekkoatletyczny będzie też zwieńczeniem starań świetnych nauczycieli i pedagogów, którzy potrafią zachęcić do uprawiania sportu, czego przykładem jest pani wójt (była nauczycielka WF w tej szkole), a szkoła i gmina słynie z pracy z młodzieżą. Podkreślała wysoki poziom złożonego wniosku, zarówno od względem formalnym, jak i merytorycznym.

Maciej Małecki wyrażał nadzieję, że ten nowoczesny stadion będzie impulsem nie tylko dla dzieci i uczniów, ale także dla tych, którzy będą chcieli oderwać się od komputera i postawią na aktywny tryb życia. A program rządowy „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” jest właśnie skierowany także do małych miejscowości, tam, gdzie ludziom daleko do takich obiektów. Jest to wyrównywanie szans społecznych, strukturalnych i przedsiębiorczości.

Starosta Jolanta Gonta zwracała uwagę na wagę sportu szkolnego, któremu patronuje starostwo. Coraz lepsze wyniki młodych sportowców napawają nadzieją na dalszy ich rozwój, a tak wspaniałe przedsięwzięcie pozwoli na dalsze rozwijanie ich sportowych talentów.

Dyrektor Małgorzata Malczewska dziękując za otrzymane wsparcie mówiła, że dzień tej jest dla całej społeczności szkolnej dniem świątecznym. Tym bardziej, że tak długo oczekiwanym. Pozwoli to też na podniesienie jakości pracy nauczycieli i przede wszystkim da uczniom możliwości podnoszenia swoich umiejętności sportowych, co w dzisiejszych czasach nie jest niestety takie powszechne. Uspokajała też uczniów klas starszych, którzy dowiadując się o budowie żałowali, że ich już to nie będzie dotyczyć. Stadion otwarty będzie dla wszystkich chętnych.  

Mirosław Domińczak zrelacjonował plany dotyczące budowy obiektu. Będzie to pełnowymiarowy nowoczesny stadion lekkoatletyczny z całą konieczną infrastrukturą, z 400-metrową bieżnią i poliuretanową nawierzchnią, skoczniami i rzutniami, ale także z trzema boiskami – do piłki nożnej, piłki ręcznej i siatkówki, a także specjalne boisko dla najmłodszych. Całość inwestycji kosztować ma 3,5 miliona złotych, a realizacja odbywać się będzie w latach 2019 – 2020.

Andrzej Wach

(Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone