Zamknij
REKLAMA

Dodatkowy most z nowym konturem. Gmina dorzuca kasę

11:14, 07.02.2019 | M.F.
REKLAMA
Skomentuj

Budowa dodatkowego mostu na Bzurze w Sochaczewie nabiera wyraźniejszych kształtów. Rada gminy Sochaczew jednomyślnie podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi sochaczewskiemu w tym zakresie. Kwota w sumie 750 tysięcy złotych zasili stworzenie projektu inwestycji. Stosowne zmiany zostały też zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 

6 lutego radni gminni zgodzili się – jednomyślnie – udzielić z budżetu gminy pomocy finansowej dla powiatu sochaczewskiego, przeznaczonej na dofinansowanie zadania inwestycyjnego polegającego na opracowaniu dokumentacji projektowej budowy przeprawy mostowej przez rzekę Bzurę. Krócej mówiąc, gmina wesprze finansowo stworzenie projektu nowego mostu w Sochaczewie.

Gminne pieniądze wypłacone zostaną w trzech transzach w formie dotacji celowej w kwotach po 250 tysięcy złotych w latach 2019, 2020, 2021. Czyli w sumie będzie to 750 tysięcy złotych.

- To wielka inwestycja komunikacyjna, istotna dla całego regionu. Cieszy mnie bardzo, że będzie realizowana wspólnie przez powiat, miasto i gminę Sochaczew. Ten dodatkowy most jest bardzo potrzebny. Podjęte jednomyślnie przez naszych radnych uchwały są niczym innym, niż wdrażaniem w czyn porozumienia w tym zakresie, jakie zawarliśmy w ubiegłym roku z samorządami. Myślę, że warto by było spotkać się jeszcze raz, by bardziej szczegółowo omówić warunki współpracy przy budowie nowego mostu. Najlepiej by było, gdyby ta przeprawa powstała w tej kadencji, żebyśmy ukończyli jej budowę w ciągu tych pięciu najbliższych lat – komentuje podjęcie uchwał wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński.

Zdaniem wójta Orlińskiego, nowy most w rejonie Gawłowa nie tylko rozwiąże wiele problemów komunikacyjnych:

- Jestem zdania, że ten most pozwoli na usprawnienie komunikacji z Gawłowa, Rozlazłowa, Żukowa, Altanki, ale też gminy Młodzieszyn, Iłów i Rybno, czyli zachodniej części powiatu, a tym samym na intensywny rozwój gospodarczy tych ziem.

(M.F.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

ŁukaszŁukasz

0 0

Wspaniała informacja Panie wójcie. Jest to inwestycja spinająca gminę w jedną całość. Odejdzie Pan na emeryturę w uznaniu i chwale 18:15, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone