Zamknij
REKLAMA

Żuków: na podwórku dokopał się do ludzkich kości i nie tylko

21:04, 20.10.2018 | MF
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkaniec Żukowa podczas pracy na własnym podwórku dokopał się do ludzkich kości. I nie tylko. Wezwał policję, policja zawiadomiła prokuraturę oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

 

Takie odkrycia w takich okolicznościach i po tylu latach wydają się nieprawdopodobne. I na pewno należą do rzadkości. W Żukowie, gmina Sochaczew, mieszkaniec na własnym podwórku dokopał się do ludzkich kości i dobrze zachowanych elementów ekwipunku żołnierskiego. Wezwał policję, a ta pracowników Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz prokuraturę.

Wszystkie informacje, które podajemy, oraz zdjęcia, otrzymaliśmy od pracowników naszego muzeum, którzy przy tej ekshumacji pomagali policji i prokuraturze czysto społecznie. To od nich wiemy, że odkrycie mieszkańca Żukowa, o dodajmy, że dokonał go na fragmencie działki w pobliżu rzeki Bzury, to nie jest mogiła ani inna forma pochówku. Mieszkaniec odkrył kości żołnierza armii niemieckiej, który zginął przywalony ziemią w okopie nad Bzurą w czasie walk 1914 - 15.

Szczątki żołnierza zostaną pochowane na cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej.

I jeszcze bagnet tego żołnierza:


 

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone