Zamknij
REKLAMA

Minister Soboń: Łuszczewskich idealna pod Mieszkanie plus

16:11, 04.10.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

 

- Sochaczew to ważny punkt na mapie rządowego programu mieszkanie plus. Razem z Polskim Funduszem Rozwoju Nieruchomości chcemy założyć spółkę, która będzie mogła zrealizować na tym terenie około 350 mieszkań. Inwestycja dotyczyć będzie działki przy ulicy Łuszczewskich - mówił w czasie dzisiejszego spotkania w Urzędzie Miasta, wiceminister inwestycji i rozwoju, Artur Soboń.

 

Dziś do Sochaczewa zawitał wiceminister Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Artur Soboń. W czasie rozmów, dotyczących programu Mieszkanie plus, który ma zostać zrealizowany w naszym mieście, uczestniczył m.in. burmistrz Sochaczewa, Piotr Osiecki i poseł Maciej Małecki. Minister podkreślał, że Sochaczew to miasto o dużym potencjale, również ze względu na dobre połączenie z Warszawą. Jak mówił:

- Sochaczew to ważny punkt na mapie rządowego programu mieszkanie plus. Razem z Polskim Funduszem Rozwoju Nieruchomości chcemy założyć spółkę, która będzie mogła zrealizować na tym terenie około 350 mieszkań. Inwestycja dotyczyć będzie działki przy ulicy Łuszczewskich. Teren ma doskonałą lokalizację, ze względu na niewielką odległość od dworca PKP. Również sam Sochaczew jest świetnie położony, ze względu na stosunkową łatwość połączenia z Warszawą.

Mieszkania z programu mieszkanie plus to program skierowany do osób średniozamożnych, które nie mają szans na mieszkanie komunalne z racji dochodów, ale nie są to osoby, które stać na zakup mieszkania. Jak mówił minister Soboń:

- Mieszkania będą nowe i atrakcyjne, z możliwością późniejszego wykupu. Chcielibyśmy wprowadzić do tej inwestycji system dopłat do czynszu, uzależnionych od dochodów. Najemcy takie dopłaty do czynszu mogliby otrzymywać nawet przez piętnaście lat. Z czasem najemcy mogliby również wykupić mieszkania.

 

Burmistrz pokłada w programie duże nadzieje:

- W Sochaczewie jest bardzo duże zapotrzebowanie na mieszkania, również w budynkach wielorodzinnych. Przykładem są inwestycje realizowane przez firmy deweloperskie, np. przy ulicy Okrzei, gdzie sprzedaż mieszkań trwała kilka dni, a teren budowy nie był jeszcze nawet ogrodzony. Mam nadzieję, że „Mieszkanie plus” zaspokoi to zapotrzebowanie.

 

Dzisiejsze spotkanie świadczy o randze inwestycji. Minister Soboń po spotkaniu w Urzędzie Miasta pojechał obejrzeć działki, na których planowane jest wybudowanie nowych mieszkań.

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (5)

ZbigniewZbigniew

1 0

Sochaczewski poseł na ten temat mówił dwa lata temu i do tej pory była cisza ? 18:26, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mój nikmój nik

2 2

POprzednia władza nic nie mówiła i nie robiła w tym temacie 8 lat i jakos nikomu nie przeszkadzało to wtedy. 20:43, 04.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RomanRoman

1 0

Ale tu chodzi o obietnice PISu. To sochaczewski poseł obiecał. 09:49, 05.10.2018


WłodekWłodek

3 0

Puste słowa na potrzeby kampanii wyborczej. Brak odpowiedzialności za słowo. 08:36, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bezdomny......Bezdomny......

0 0

Mieszkanka otrzymają jak zwykle po znajomości, układach, koneksjach rodzinnych i odpowiednio głosujący a później za kilka lat zacznie się handel tym deficytowym towarem. Teraz liczy się tylko darmowa kampania wyborcza i focia i zdjątko i reklama. Pic i jeszcze raz pic. 13:41, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone