Zamknij
REKLAMA

Twarzą do Utraty: rewitalizacja zieleni w Chodakowie

13:52, 11.07.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Można żartobliwie powiedzieć, że Sochaczew odwraca się twarzą nie tylko do Bzury, ale i do równie malowniczej doliny rzeki Utraty - powiedział nam burmistrz Sochaczewa, Piotr Osiecki, po podpisaniu umowy na wykonanie drugiego etapu rewitalizacji obszaru nad Utratą w Chodakowie.

 

Dziś w Urzędzie Miasta w Sochaczewie podpisano umowy na wykonanie drugiego etapu rewitalizacji obszaru nad Utratą w Chodakowie. Jak podkreślił burmistrz Sochaczewa, Piotr Osiecki:

– Oprócz inwestycji drogowych, które są priorytetem, jest wielu mieszkańców, którzy oczekują, że miasto pochyli się teraz nad przestrzenią publiczną. To się właśnie dzieje. Można nawet żartobliwie powiedzieć, że Sochaczew odwraca się twarzą nie tylko do Bzury, ale i do równie malowniczej doliny rzeki Utraty.

 

Na obszarze projektu o powierzchni 2,63 hektara będą aleje, dwie altany, miejsca do grillowania i odpoczynku, a także 600 m nowych ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Obszar zostanie też doświetlony, aby odwiedzający obiekt mogli czuć się bezpiecznie. Będzie to miejsce przystosowane także dla osób niepełnosprawnych. Jak mówi burmistrz – Szanując walory przyrodnicze chcemy zapewnić mieszkańcom komfort.

A walory ten obszar niewątpliwie posiada, i to zarówno przyrodnicze, jak i historyczne. Teren jest bowiem wpisany do rejestru zabytków od 1962 roku.

Kontrakt na rewitalizację obszaru, opiewający na blisko 700 tys. złotych, burmistrz Piotr Osiecki podpisał ze, znaną już w Sochaczewie, warszawską firmą Ziel-Bud. Część środków finansowych zabezpieczonych na tą umowę, pozyskano z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która łącznie na zadanie „Poprawa jakości środowiska miejskiego w Sochaczewie poprzez renowację i rozwój terenów zieleni”, w ramach którego realizowany jest projekt rewitalizacji terenu nad Utratą, przekazała dofinansowanie w kwocie blisko 7 milionów złotych.

Z tego samego dofinansowania skorzystają jeszcze: park Garbolewskiego przy ul. Głowackiego i Fryderyka Chopina przy Traugutta. W ramach pozyskanych środków zakończono też rewitalizację parku w Chodakowie, stworzono zieloną kurtynę przy ul. Olimpijskiej. Łączna wartość projektu to ok. 9,5 mln złotych.

Prace nad Utratą mają się rozpocząć już w przyszłym tygodniu, a planowana data zakończenia to 30 października.

O pracach nad Utratą piszemy również TUTAJ

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone