Zamknij
REKLAMA

Trojanowska: zyska ulica, zyska też cmentarz

13:58, 10.07.2018 | OT
REKLAMA
Skomentuj

Radni miejscy zgodzili się z propozycją burmistrza zapisania 100 tysięcy złotych na uwtardzenie placu przed cmentarzem komunalnym na tzw. Wypalenisku. Inwestycja dopełnić ma nowej jakości infrastruktury na i wokół ulicy Trojanowskiej.

 

Jedną z inwestycji realizowanych w ostatnim czasie, mających na celu modernizację dróg w naszym powiecie, jest remont ulicy Trojanowskiej. Zielone światło na rozpoczęcie prac zostało dane już w zeszłym roku, jednakże to w tym cała ulica ma zostać dokończona. Remont przebiega etapami. Do tej pory do użytku został oddany odcinek od skrzyżowania w Trojanowie aż do tego z ulicą Łąkową. Pozostała część ulicy pozostaje w trakcie przebudowy.

Warto wspomnieć, że Trojanowska remontowana jest ze środków powiatu, będącego zarządcą drogi, jak i miasta przy znacznym udziale dofinansowania od wojewody mazowieckiego w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Podczas ostatniej sesji radni miejscy zgodzili się na propozycję burmistrza, by ze środków budżetowych zapisać 100 tysięcy złotych na utwardzenie placu przed cmentarzem komunalnym na tzw. Wypalenisku. Taka możliwość pojawiła się w związku z odstąpieniem przez ratusz od remontu elewacji Urzędu Miasta w tym roku ze względu na zbyt wysokie ceny zaproponowane w ofertach wykonawców.

Placowi na pewno przyda się zmiana. Po zakończeniu prac mieszkańcy będą się mogli cieszyć się zarówno z nowej drogi, jak i z nowego przycmentarnego parkingu.

 

(OT)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone