- Jesteśmy silną drużyną. Do wyborów idziemy pod hasłem „Ambitny Sochaczew – jestem na tak. Ambitny powiat – jestem na tak” – mówił poseł Maciej Małecki podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, jaka odbyła się w Sochaczewie we wtorkowy wieczór 12 marca. Spotkanie było początkiem kampanii wyborczej. Zaprezentowano na nim kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta i powiatu sochaczewskiego. PiS udzielił też oficjalnego poparcia dla Daniela Janiaka startującego z niezależnego komitetu na burmistrza Sochaczewa, oraz dla Jana Kraśniewskiego, ubiegającego się o ponowny wybór na wójta gminy Iłów.
[FOTORELACJA]13683[/FOTORELACJA]
We wtorkowy wieczór 12 marca w Sochaczewie miała miejsce konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, stanowiąca oficjalny początek kampanii przed wyborami samorządowymi, które odbędą się 7 kwietnia. Spotkanie służyło przede wszystkim prezentacji kandydatów do rady miasta i powiatu.
- Bardzo mocna drużyna będzie reprezentowała Prawo i Sprawiedliwość w powiecie sochaczewskim. Jesteśmy dumni z tych osiągnięć i inwestycji, które zrealizowaliśmy w ostatnich latach, bo jeśli spojrzymy na Sochaczew i nasz powiat 10, 15 lat temu i porównamy to z naszym miastem i powiatem dziś, to są zupełnie inne światy. To był czas rekordowych inwestycji, dobrego, sprawiedliwego, równomiernego rozwoju w powiecie i mieście współrządzonym przez PiS. Mamy też bardzo dobry program i ambitne pomysły dla Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego na kolejne lata. Do wyborów idziemy pod hasłem „Ambitny Sochaczew – jestem na tak. Ambitny powiat – jestem na tak” –
- mówił poseł Maciej Małecki, lider Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie.
W pierwszej kolejności przedstawiono jedynego kandydata PiS-u do sejmiku województwa mazowieckiego Michała Orlińskiego.
- To mój najbliższy współpracownik, ponieważ jest dyrektorem mojego biura poselskiego w Sochaczewie, to jednocześnie wspaniały społecznik, skuteczny w swoim działaniu, oddany drużynom piłkarskim, które prowadzi, inicjator i organizator wielu ambitnych przedsięwzięć, jak powiatowy turniej drużyn pożarniczych, bo Michał jest też strażakiem –
- rekomendował kandydata poseł Maciej Małecki.
Michał Orliński pokrótce przedstawił swój program pracy w samorządzie wojewódzkim, gdzie, jak podkreślał, wiele można zdziałać dla dobra lokalnej społeczności.
- W sejmiku chcę się zająć tym, na czym się znam, czyli przede wszystkim sportem, Ochotniczymi Strażami Pożarniczymi i współpracą z Kołami Gospodyń Wiejskich. Tutaj mam realne pomysły. Uważam, że jeśli uda mi się wywalczyć mandat, to tylko przy państwa pomocy. Musimy być jak jedna drużyna, wszyscy zagrać do jednej bramki, po to, by nasz głos był słyszalny w sejmiku województwa mazowieckiego. Mogę zagwarantować, że jeśli zdobędę ten mandat, zawsze od każdego odbiorę telefon, zawsze do każdego oddzwonię, nadal razem będziemy się pochylać nad problemami. Bo ja się nie zmieniam, mi nigdy woda sodowa nie uderza do głowy, tylko twardo stąpam po ziemi, bo chcę ludziom pomagać.
Liderką do rady powiatu PiS-u będzie obecna starosta Jolanta Gonta.
- Dziś usiadłam i zaczęłam analizować nasze obietnice wyborcze z poprzedniej kadencji i pomyślałam, hala sportowa – jest, droga ta – jest, droga ta – jest, i tak wyliczając doszłam do wniosku, że jest znacznie więcej niż planowaliśmy. Dzięki wysiłkowi zarządu powiatu i radnych, z którymi współpracowaliśmy, mamy dziś podwojony budżet. Mamy ponad dwieście milionów –
- mówiła starosta Jolanta Gonta.
Radna miasta Selena Majcher przedstawiła zrealizowane w ostatnich latach w mieście i powiecie inwestycje, a także program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, zawierający szereg przedsięwzięć, jakich chce się podjąć w najbliższych latach PiS. Rekomendowała przy tym nowo utworzoną stronę internetową pissochaczew.pl.
Podczas konwencji w imieniu Prawa i Sprawiedliwości poseł Maciej Małecki udzielił też oficjalnego poparcia kandydatowi na burmistrza Danielowi Janiakowi oraz kandydatowi na wójta gminy Iłów Janowi Kraśniewskiemu.
- Współpracujemy z Danielem Janiakiem od lat. To są różne projekty dla Sochaczewa, dla mieszkańców, także patriotyczne. Daniel Janiak proponuje ciekawy, ambitny program dla naszego miasta. Myślę, że taki powiew świeżości i młodości może przynieść wiele dobrego, choć, to warto podkreślić, Daniel ma też bardzo merytoryczny program skierowany dla seniorów –
- mówił poseł Maciej Małecki.
- Bardzo chciałbym żebyście mnie jako burmistrza, którym chciałbym zostać, zapamiętali z trzech rzeczy. Po pierwsze zawsze dotrzymuję słowa, zawsze. Po drugie, będę blisko was, w każdej potrzebie. A po trzecie, zawsze będę pielęgnował i dbał o wartości –
- deklarował kandydat na burmistrza.
Spotkanie zakończyło się przedstawieniem wszystkich kandydatów do rad w najbliższych wyborach samorządowych.