Zamknij

Błyskawiczna interwencja GIS-u. Biedronka wycofuje całą partię mięsa!

18:40, 26.11.2021 D.W. Aktualizacja: 18:56, 26.11.2021
Skomentuj Archiwum DDWłocławek Archiwum DDWłocławek

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące jednej partii fileta z piersi kurczaka. Biedronka zablokowała już sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu.

Jak poinformował GIS, w jedzeniu, które został wyprodukowano dla spółki Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka, wykryto salmonellę.

- Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy

- wskazał GIS.

Konkretnie chodzi o filet z piersi kurczaka MAP oznaczony numerem partii: 793921 oraz z terminem przydatności do spożycia do 1 grudnia 2021 roku. Producentem mięsa jest Przedsiębiorstwo Drobiarskie Drobex.

Co jeśli zjemy kurczaka z salmonellą?

- Nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem - dodali przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Jak poinformowali w wystosowanym komunikacie właściciele dyskontu, Jeronimo Martins Polska zablokowało już sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu.

(D.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

HehHeh

2 1

Dobrze ze ja tego g...a nie kupuje i nie jem!!!! 23:04, 26.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekZenek

0 0

Zgłoś że to zjadłeś to lekarz do GIS u poda i 14 dni kwarantanna bedzie. 13:57, 29.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%