Zamknij
REKLAMA

Chciał zapłacić cudzą kartą, ale ekspedientka była czujna

13:31, 24.11.2021 | KPP Sochaczew
Skomentuj foto poglądowe: policja.pl
REKLAMA

Znalazł kartę płatniczą należącą do mieszkanki powiatu sochaczewskiego i chciał zapłacić za papierosy. Ekspedientka odmówiła sprzedaży widząc, że karta nie należy do niego. Mężczyzna usłyszał już zarzut przywłaszczenia i usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sochaczewskiej komendy zostali powiadomieni przez mieszkankę powiatu sochaczewskiego o przywłaszczeniu karty płatniczej, którą nieznany sprawca chciał zapłacić za papierosy. W rozmowie z kobietą ustalono, że zostawiła swoją torebkę na ulicy Traugutta. Oprócz karty w środku były m.in. pieniądze. O torebce przypomniała sobie dopiero na drugi dzień. Po wejściu na portal społecznościowy zauważyła ogłoszenie, że jej karta płatnicza jest do odebrania w jednym ze  sklepów. Okazało się, że ktoś próbował nią zapłacić za papierosy.

Ekspedientka wykazała się jednak czujnością i sprawdziła na kogo jest wystawiona karta. Na jej wierzchu było imię i nazwisko kobiety, więc nie należała ona do osoby, która chciała nią zapłacić. Pracownica odmówiła sprzedaży, karta została w sklepie, a mężczyzna wyszedł.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawcą jest  57-latek, który znalazł kartę na ulicy. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzut przywłaszczenia i usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

HubHub

5 0

Przypomniała sobie na drugi dzień że zostawiła torbę z pieniędzmi i karta😂😂😂 15:50, 24.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RapatamRapatam

1 1

Zdarza się. Nie takie rzeczy ludzie gubią 23:13, 24.11.2021


REKLAMA
0%