Zamknij
REKLAMA

Tragedia w Guzowie. Zginął 22-letni kombajnista

12:14, 23.09.2021 | red.
Skomentuj foto OSP Guzów
REKLAMA

Do tragicznego wypadku doszło w nocy w Guzowie. Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Guzowie 22 września przed godziną 23.00 na jednym z pól w okolicy stadionu, w miejscowości Guzów, doszło do nieszczęśliwego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że kombajn koszący kukurydzę zawadził zbiornikiem o linię wysokiego napięcia. W wyniku porażenia prądem zginął 22-letni operator kombajnu.

W środę w miejscowości Guzów podczas prac polowych doszło do tragicznego w skutku zdarzenia. 22-letni mężczyzna został śmiertelnie porażony prądem. Do zdarzenia zadysponowano Państwową Straż Pożarną z Żyrardowa, Ochotniczą Straż Pożarną z Guzowa, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policję.

- W środę tuż przed godziną 23 dyżurny żyrardowskiej komendy został poinformowany o wypadku do którego miało dojść podczas wykonywania prac polowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas prac 22-latek kierował kombajnem do zbioru kukurydzy, a towarzyszący mu 60-letni mężczyzna kierował ciągnikiem z przyczepą. Gdy kierowca ciągnika zauważył, że z maszyny 22-latka ulatnia się dym ostrzegł go, a następnie widział jak kierowca kombajnu ucieka z pojazdu trzymając w ręku gaśnicę. Po chwili 60-latek podjechał bliżej, aby oświetlić zepsutą maszynę. Wtedy to zauważył, że za kombajnem leży drugi kierowca, a skrzynia ładunkowa maszyny dotyka linii energetycznych wysokiego napięcia. Natychmiast zaczął udzielać młodemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Po chwili na miejscu pojawiło się pogotowie energetyczne, które zabezpieczyło linię, straż pożarna która zabezpieczała miejsce zdarzenia oraz pogotowie ratunkowe z którego lekarz pomimo udzielanej pomocy poszkodowanemu stwierdził zgon mężczyzny - informuje Monika Michalczyk, oficer prasowa KPP Żyrardów.

foto OSP Guzów

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%