Zamknij
REKLAMA

Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie sochaczewskim. Zaskakujący efekt akcji

14:57, 02.08.2021 | KPP Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Prawie 100 przypadków przekroczenia prędkości na 104 kontrolowanych kierowców. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu!

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Takie działanie pozwala na wychwycenie tych kierujących, którzy mijając patrol policji ponownie naciskają na pedał gazu z przekonaniem, że „zagrożenie” minęło, nie zdając sobie często  sprawy z tego, że to oni sami są zagrożeniem na drodze.

Prędkość to nadal jeden z głównych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo na drogach. To również główna przyczyna ciężkich obrażeń uczestników wypadków drogowych. Jednak nie zapominajmy że prędkość to czynnik uruchamiany i kontrolowany przez kierującego pojazdem. To człowiek siedzący za kierownicą pojazdu decyduje z jaką prędkością się porusza, to człowiek naciskając pedał gazu decyduje o tym, co się wydarzy na drodze. Niestety, często te decyzje są niewłaściwe.

W ciągu kilkugodzinnych działań przeprowadzonych na terenie powiatu sochaczewskiego policjanci zatrzymali do kontroli 104 kierowców. W 99 przypadkach powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, dwaj kolejni nie posiadali w ogóle uprawnień do kierowania.

Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze!

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Karać!Karać!

21 3

I dobrze tym *%#)!& ujom, pędzą jakby chałupa im się paliła albo listonosz skręcił do żony :-D. 16:00, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RozważnaRozważna

12 0

Brawo dla policji proponuje również więcej działań pod kątem pieszych i rowerkow to oni też są zagrożona grupa na drodze 🙂 21:41, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

6 1

Zapraszam panów z suszarką na Kuznocin obok sklepu to dopiero będą żniwa 😮 12:38, 03.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witiawitia

1 0

Spoko spoko, jak wzrosną mandaty to się nagle okaże, że Janusz i Sebix potrafią jeździć przepisowo nie tylko za granicą kraju ale także i w Polsce. 10:43, 05.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%