Zamknij
REKLAMA

Mazowiecka grupa SPEED ujawnia 786 wykroczeń. 700 mandatów nałożonych

14:14, 11.08.2020 | KGP Radom
Skomentuj
REKLAMA

Wakacje to czas odpoczynku, urlopów oraz przerwy od zajęć szkolnych. Przypominamy, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nie wszyscy jednak przestrzegają obowiązujących przepisów. Te najbardziej niebezpieczne i agresywne zachowania zmotoryzowanych od ponad roku są ujawniane przez policjantów grupy SPEED. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Należy pamiętać, iż jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących poruszającymi się pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi po to by zwalczać agresywne zachowania na drodze powstała mazowiecka grupa SPEED. Każdego dnia funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 786 wykroczeń na drogach naszego województwa, 527 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 17 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 700 mandatów, a w 22 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 21 praw jazdy oraz 52 dowody rejestracyjne, 4 pijanych kierowców i 5, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

(KGP Radom)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA