Zamknij
REKLAMA

Policjanci uszyli 500 maseczek dla szpitala w Sochaczewie. I szyją dalej

12:06, 25.03.2020 | KPP Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Apel sochaczewskiego szpitala o maseczki ochronne, nawet te wykonane własnoręcznie, nie pozostał bez echa. W szycie zaangażowali się członkowie IPA Region Sochaczew, policjanci, ich rodziny, znajomi, a także osoby, które dowiedziały się o akcji i chcą pomóc. W poniedziałek do szpitala trafiło pół tysiąca masek, a prace nad wykonaniem pozostałych, cały czas trwają.

W ubiegłym tygodniu sochaczewski szpital apelował o maseczki i odzież ochronną. Na odzew nie trzeba było długo czekać. IPA Region Sochaczew kupiła materiał, z którego można wykonać maski. IPA jest skrótem od International Police Association czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, które zrzesza ponad 350 tys. członków z różnych krajów. Hasłem przewodnim stowarzyszenia jest zapisane w języku esperanto „SERVO PER AMIKECO”, co oznacza „SŁUŻYĆ POPRZEZ PRZYJAŹŃ”. Koło prośby szpitala IPA Region Sochaczew nie mogło przejść obojętnie i kierując się ideą stowarzyszenia, zapadła szybka decyzja, że należy pomóc.

W szycie zaangażowali się członkowie stowarzyszenia, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i posterunków, ich rodziny oraz znajomi. Włączają się także inne osoby, które dowiedziały się o akcji. Prace nad wykonaniem masek odbywają się w czasie wolnym od służby, pracy i innych obowiązków.

Z zakupionego materiału można wykonać kilka tysięcy masek. Do szpitala dostarczono już pierwszą partię. Po dokładnej sterylizacji, będą wykorzystywane przez lekarzy, pielęgniarki, ratowników i pracowników szpitala. Te maseczki co prawda nie chronią przed groźnymi wirusami, ale mogą być wykorzystywane przez personel medyczny do wielu innych czynności, które nie wymagają stosowania specjalistycznych masek ochronnych.

W poniedziałek, przewodniczący IPA Region Sochaczew podinsp. Paweł Dubielecki, przekazał dyrektor ds. pielęgniarstwa Wiesławie Załuskiej pół tysiąca sześciowarstwowych, samodzielnie wykonanych masek ochronnych.

mł. asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

RumcajsRumcajs

8 1

Brawo !!!
Ciekawy jestem jak Starostwo Powiatowe zareaguje na apel szpitala?
A propaganda (kłamcy) w PIS-oswkiej telewizji mówią, że rząd, państwo jest przygotowane i daje sobie radę z epidemią. Kłamią jak z nut. 13:50, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObywatelkaObywatelka

7 0

Gratulacje, życzę wszystkim służbą zdrowia,bo kto nam pomoże,bo nadeszły okropne czasy,tego chyba nikt się nie spodziewał.Brawo 👮 14:21, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a gonta co robi?a gonta co robi?

4 0

moze gonta i jej ludzie by zaczeli szyc maseczki?? bo jak na razie nic dobrego nie robia ... 19:09, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dobredobre

4 1

I to jest właśnie kraj, co to wstał z kolan. Pewnie przez Tuska nie ma maseczek. 20:35, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ObywatelObywatel

1 0

A jak...Przecież to, że nie ma śniegu wina Tuska, wyłączyli prąd wina Tuska, Jarkowi kot narobił na dywan, wina Tuska. A już tak bardziej realnie, to znalazłem ciekawy artykuł https://innpoland.pl/158713,maseczki-sprowadzi-z-zagranicy-firma-mbf-group-nalezaca-do-radnego-pis .Pewnie znowu to wina Tuska będzie. 00:57, 26.03.2020


SochoSocho

0 0

Tylko jad w wypowiedziach. Natura zrobi selekcje. 17:45, 26.03.2020


REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone