Zamknij
REKLAMA

Podróbki za ponad 5 milionów złotych nie trafią na sochaczewski rynek

14:05, 17.02.2020 | KAS Warszawa
REKLAMA
Skomentuj

Walka z podróbkami trwa. Ponad 5 mln zł to szacunkowa wartość rynkowa podróbek, które zostały zajęte w wyniku działań mazowieckich funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i przysuskiej Policji. Hurtowe ilości odzieży i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek znajdowały się na terenie prywatnej posesji. Istniej duże prawdopodobieństwo, że gdyby nie zostały zarekwirowane trafiły by na sochaczewski rynek. 

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie wspólnie z  funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Przysusze, przeprowadzili na terenie gminy Tarczyn, działania skierowane przeciwko nieuczciwym sprzedawcom.

Mundurowi skontrolowali magazyn znajdujący się na prywatnej posesji i dokonali zabezpieczenia blisko 4,6 tys. produktów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi oraz 7 worków wypełnionych naprasowankami, które prawdopodobnie miały zostać naniesione na ubrania. 

Podczas  działań zatrzymano na gorącym uczynku trzech mężczyzn w wieku od 18 do 46 lat. Jeden z zatrzymanych był właścicielem towaru, pozostali pracownikami. Podczas przesłuchania przyznali, że podrobiona odzież i galanteria miała być sprzedana. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi.

Postępowanie w sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Ujawnione podróbki trafiły do magazynu depozytowego MUCS i zostały zabezpieczone w celu wykonania czynności procesowych.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem i za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

„Podrabianie znaków towarowych to nie tylko przestępstwo. Wiele podrabianych towarów produkowanych jest bez nadzoru i kontroli jakości, z wykorzystaniem często szkodliwych i niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia materiałów - przypomina Wojciech Pawlak Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego . Najczęściej podrabiane są artykuły odzieżowe, obuwie, kosmetyki, zabawki oraz produkty lecznicze.

 

 

 

(KAS Warszawa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AdamAdam

0 0

Ciekawe co teraz z tym towarem się stanie, utylizacja?? Generowanie kosztów rozdać za darmo 06:19, 18.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EwaEwa

0 0

Nie wolno rozdawać chyba że pozrywać loga to jak najbardziej jestem za 08:48, 18.02.2020


REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone