Zamknij
REKLAMA

Uwaga na fałszywe sms-y. Sochaczewianie oszukani

14:58, 10.01.2020 | KPP Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Dwoje mieszkańców powiatu sochaczewskiego dostało SMS z linkiem przekierowującym do strony banku i informacją o niedopłacie kilkudziesięciu groszy za paczkę pocztową. Po zleceniu przelewu z ich konta zniknęło jednak zdecydowanie więcej. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Do pierwszego oszustwa doszło w ubiegłym tygodniu. Mieszkanka gminy Brochów dostała SMS z informacją o konieczności dopłaty kilkudziesięciu groszy do paczki pocztowej. Mała kwota prawdopodobnie uśpiła czujność kobiety. Jednak po zleceniu przelewu okazało się, że z jej konta zniknęło ponad 1600 złotych.

Dwa dni temu doszło do kolejnego oszustwa. Sposób działania sprawców był podobny, jak w pierwszym przypadku. Mieszkaniec Sochaczewa otrzymał SMS z informacją o konieczności dopłaty za paczkę. Podany był również link do banku, by przelać brakującą kwotę w wysokości kilkudziesięciu groszy. Okazało się, że była to fałszywa strona banku, a z konta sochaczewianina zniknęło blisko 10 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zanim zlecicie przelew zastanówcie się czy rzeczywiście czekacie na jakąś przesyłkę. Nie korzystajcie nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony waszego banku. Sprawdzaj zawsze czy witryna jest bezpieczna. Jeśli korzystasz z kodów autoryzacyjnych przesłanych SMS-em przez bank, przed potwierdzeniem operacji zawsze sprawdź, czy zgadza się numer konta odbiorcy oraz kwota jaką chcesz przelać. To może nas uratować przed utratą pieniędzy.

ad

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

AAAAAA

0 0

Też dostałem takiego SMS-a. Od razu widać że to oszustwo. Nadawca SMS i na paczkę nie czekałem 09:51, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolKarol

0 0

Kupiłem kartę sim w kiosku dla dziecka, gdzie kartka była nowa w ciągu tygodnia przyszedł sms że mam to zapłacenia jakąś niedopłatę za dowód rejestracyjny z grodziska Mazowieckiego, już nie wspomnę o ogłoszeniach matrymonialnych przysyłających ogłoszenia gdzie numer jest nowy... 11:49, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EdwardEdward

0 0

Jak ktoś jest *%#)!& niech płaci ! 13:02, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA