Zamknij
REKLAMA

Pociął twarz kierownikowi pociągu, bo ten poprosił, by podróżny zdjął nogi z siedzenia

09:14, 05.12.2019 | Komisariat Kolejowy Policji
REKLAMA
Skomentuj

Do tych dramatycznych zdarzeń doszło na dworcu PKP Warszawa Centralna. W stojącym tu pociągu relacji Warszawa – Kijów kierownik zwrócił uwagę mężczyźnie, który trzymał nogi założone na siedzeniu. W odwecie podróżny zaatakował kolejarza i pociął mu twarz. Sprawcą okazał się dobrze znany z działalności przestępczej Marcin P. z Żyrardowa.

 

W poniedziałek w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na kierownika pociągu. Dramatyczne sceny rozegrały się 29 listopada w pociągu relacji Warszawa – Kijów. Kierownik składu zwrócił uwagę mężczyźnie, który w przedziale trzymał nogi założone na siedzeniu. Po krótkiej utarczce słownej mężczyzna w odwecie zaatakował kolejarza i nieznanym narzędziem pociął mu twarz, po czym uciekł z pociągu, który w tym momencie stał na Dworcu PKP Warszawa Centralna.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie oraz grupę dochodzeniowo – śledczą. Wstępne ustalenia pozwoliły na sporządzenie rysopisu sprawcy. Dzięki relacjom świadków zdarzenia oraz zapisowi kamer monitoringu, jak również dobremu rozpoznaniu środowisk przestępczych kryminalni tutejszej jednostki szybko zawęzili krąg podejrzanych.

Kiedy okazało się, że może to być osoba zamieszkała w podwarszawskich miejscowościach zwróciliśmy się o pomoc do pobliskich jednostek Policji. Okazało się to „strzałem w dziesiątkę”. Informację zwrotną otrzymaliśmy od Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, której policjanci powiązali ze sobą fakty i ustalili, że jest to doskonale im znany ze swojej działalności przestępczej 39-letni Marcin P.

Dalsze czynności Komisariat Kolejowy realizował w ścisłej współpracy z policjantami z żyrardowskiej Komendy, której funkcjonariusze w poniedziałek o 19:00 zatrzymali zaskoczonego mężczyznę w miejscu zamieszkania. Wczoraj przedstawiono mu zarzut z art. 157 §1 Kodeksu Karnego. Za naruszenie czynności narządu ciała na czas powyżej 7 dni grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp.szt. Artur Wojdat/ea

(Komisariat Kolejowy Policji)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JadeJade

0 1

fussballtrikots Jade Blondell Arsenal Trikot Kinder AhmedMad SyreetaB
Jade 15:42, 08.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone