Zamknij
REKLAMA

Śmigłowiec LPR w Sochaczewie. Nietypowe lądowanie, wezwanie z przychodni

08:40, 21.08.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Sochaczewscy strażacy zabezpieczali nietypowe lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pacjent przychodni przy ul. Żeromskiego potrzebował pilnej pomocy i szybkiego transportu do szpitala. W związku z tym śmigłowiec wylądował na szkolnym boisku pośrodku osiedla.

 

Interwencje śmigłowców LPR są dziś codziennością. Pozwalają na szybki transport chorych i poszkodowanych do ośrodków dających jak największe szanse na uratowanie zdrowia bądź życia. Często też śmigłowce zmuszone są lądować w nietypowych miejscach. W takich przypadkach na czas trwania akcji strażacy zabezpieczają prowizoryczne lądowiska.

Taką sytuację mieliśmy wczoraj, 20 sierpnia, w Sochaczewie. Pilną potrzebę przylotu śmigłowca LPR zgłosiła przychodnia „Mój Lekarz” z ul. Żeromskiego. Strażacy z KPPSP zajęli się organizacją lądowiska. Ustalono, że helikopter może bezpiecznie wylądować na pobliskim boisku do gry w piłkę. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pacjent wspomnianej przychodni potrzebował szybkiego transportu do szpitala.

AKTUALIZACJA - SPROSTOWANIE

Przychodnia "Mój Lekarz" zaprzeczyła jakoby zgłoszenie o potrzebie skierowania LPR pochodziło od niej. Wyjaśniliśmy tę kwestię w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, która przekazała nam takie informacje. Oficer prasowy Rafał Krupa sprawdził wszystkie dane i faktycznie, okazało się, że był błąd w meldunku. Chodzi o zlokalizowaną w pobliżu przychodnię "Almed". Wszystkie inne dane pozostają bez zmian. Wspólnie ze strażą przepraszamy Czytelników za wprowadzenie w błąd. 

foto rynekzdrowia.pl

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MironMiron

1 0

Do szpitala jest z 10 minut... A karetą to pewnie z 5.
Chyba że nie było wolnej karetki albo szpital o którym mowa to nie ten w Sochaczewie, ale o tym ani słowa.
Słabizna z tych pseudo redaktorzyn. 23:21, 22.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pixelpixel

0 0

pic na wodę fotomontaż,obstawa premiera,śmigło w pobliżu 20:03, 24.08.2019


REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone