Zamknij
REKLAMA

Rtęć na dworcu rozlewał 63-latek. Sochaczewianin w rękach policji

09:21, 16.05.2019 | KPP Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Kryminalni zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który czterokrotnie rozlał rtęć w podziemnym przejściu przy dworcu PKP w Sochaczewie. Sprawca usłyszał już zarzuty sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Pierwsze zgłoszenie dotyczące rozlanej rtęci dotarło do sochaczewskiej komendy na początku kwietnia. Strażacy zabezpieczyli znalezioną substancję i przekazali ją do utylizacji, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Od tamtego czasu mundurowi jeszcze kilka razy byli wzywani do wylanego płynnego metalu.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wpłynęło kolejne zgłoszenie. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a straż pożarna oczyściła teren ze srebrnej substancji. W pobliżu zatrzymano również 63-latka podejrzewanego o rozlanie rtęci.

Mężczyzna początkowo negował, że ma jakikolwiek związek z wylaniem tzw. żywego srebra, twierdząc, że tylko informował o jego znalezieniu. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli dwa telefony z których były wykonywane połączenia na numer alarmowy. W trakcie dalszych czynności, przyznał się, że cztery razy rozlał rtęć w podziemnym przejściu dworca PKP. Twierdził, że zrobił to dla zabawy.

Policjant wydziału kryminalnego przedstawił mu cztery zarzuty sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

foto poglądowe, źródło policja.pl

 

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (5)

OlkaOlka

10 1

Głupota ludzka nie zna granic. Brak słów. 09:38, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StrażakStrażak

14 1

Powinni dać mu 3 lata i powinien oddać pieniądze za wykorzystane siły i środki .Stary *%#)!& dziad 09:51, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LukeLuke

1 8

To pewno Strażak 11:33, 16.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RomekRomek

1 1

W tym wieku nie ma strażaków 15:23, 16.05.2019


AlinoeAlinoe

3 1

Powinien przed odbyciem kary zwrócić koszty za interwencje,a po odbyciu kary-w ramach prac społecznych sprzątać miasto.Do skutku. 17:49, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone