Zamknij
REKLAMA

Rozkręcał tory w Sochaczewie. Sparaliżował ruch pociągów

11:23, 08.02.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

O 4 nad ranem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na stacji w Sochaczewie zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł elementy infrastruktury odpowiadającej za bezpieczeństwo ruchu pociągów. Niezwykle pomocna okazała się foto-pułapka. 45-latek został przekazany Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie.

 

W czwartek 7 lutego nad ranem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Warszawy patrolowali linię na odcinku Teresin – Sochaczew. Około godziny 4.00 otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży na stacji w naszym mieście. Po chwili zgłoszenie potwierdził mms z pobliskiej foto-pułaki. Funkcjonariusze zyskali precyzyjną wiedzę o miejscu przebywania podejrzanego. Dzięki temu został on schwytany na gorącym uczynku.

- Na miejscu patrol zastał mężczyznę podczas kradzieży linek łącznikowych na torach, które odpowiadają za prowadzenie ruchu pociągów. W wyniku kradzieży przestały poprawnie działać urządzenia kolejowe, wprowadzono ograniczenie prędkości pociągów do 20 km/h – donosi komenda główna SOK.

Zabezpieczono w sumie 12 linek łączników torowych zdemontowanych przez złodzieja do momentu, kiedy przybył patrol. Dowodami w sprawie będą też przejęte kombinerki, których używał 45-latek.

Złodziej został przekazany Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie. Usłyszał już zarzut kradzieży z art. 278 KK. Niebawem zostanie mu także postawiony zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa w ruchu lądowym.

KK art. 174 § 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

REKLAMA
(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone