Zamknij

Policja o potrąceniu pieszego w gminie Młodzieszyn

13:52, 29.11.2023 KPP Sochaczew Aktualizacja: 13:54, 29.11.2023
Skomentuj OSP Młodzieszyn OSP Młodzieszyn

Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wczorajszego potrącenia pieszego w Młodzieszynie. Mężczyzna trafił do szpitala. Apelujemy do wszystkich i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Wczoraj późnym popołudniem do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym. Do Młodzieszyna skierowano patrol ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na ul. Ogrodowej w Młodzieszynie, kierująca suvem potrąciła pieszego poruszającego się niewłaściwą stroną jezdni. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Na miejscu trwały czynności zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, dokładną obserwację drogi i pobocza oraz jazdę z dozwoloną prędkością. Przypominamy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości 30-40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy szybsze zauważenie pieszego i uniknięcie zderzenia.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Wielu producentów umieszcza na kurtkach i obuwiu dziecięcym elementy odblaskowe. Bardzo ważne jest  umieszczenie odblasków - zaleca się umieszczać je na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%