Zamknij

33-latek odpowie za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

15:09, 22.09.2023 KPP Sochaczew Aktualizacja: 15:10, 22.09.2023
Skomentuj foto poglądowe foto poglądowe

Policjanci z sochaczewskiej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Sochaczewa podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (20.09) policjanci zostali powiadomieni, że w Sochaczewie w jednym ze sklepów doszło do usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Z zebranych informacji wynika, że mieszkaniec miasta przyszedł do sklepu prowadzonego przez pokrzywdzoną i zażądał wydania alkoholu. Gdy mężczyzna spotkał się ze zdecydowaną odmową, groził kobiecie pobiciem i zdemolowaniem sklepu. Kobieta postawiła jednak na swoim i po krótkiej wymianie zdań mężczyzna oddalił się z miejsca.

Krótko po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Sochaczewa. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 33-latka środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej na określoną odległość.

Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%