Zamknij

Sochaczew: znalazł cudzą kartę i płacił nią za zakupy

10:43, 05.12.2022 KPP Sochaczew Aktualizacja: 14:37, 05.12.2022
Skomentuj foto poglądowe źródło policja.pl foto poglądowe źródło policja.pl

Mieszkaniec Sochaczewa znalezioną kartą płatniczą postanowił zapłacić za swoje zakupy. Dwukrotnie udało mu się obciążyć konto właścicielki karty. Pozostałe transakcje zostały odrzucone. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów z referatu operacyjno – rozpoznawczego, a następnie usłyszał cztery zarzuty dotyczące dokonania i usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali powiadomieni, że nieznany sprawca kilkukrotnie posłużył się kartą płatniczą, która mieszkanka powiatu sochaczewskiego zgubiła w sklepie. Kartę znalazł mężczyzna i wpadł na pomysł, aby zapłacić nią za swoje zakupy. Jak postanowił, tak zrobił… Jednego dnia wykonał dwie udane transakcje i zapłacił m.in. za alkohol. Trzecia operacja na koncie nie powiodła się. Dwa dni później ponownie próbował zapłacić cudzą kartą za zakupy.

Policjanci referatu operacyjno-rozpoznawczego ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 50-letni mieszkaniec Sochaczewa. Zatrzymali go i doprowadzili do sochaczewskiej komendy.

Podejrzany usłyszał łącznie cztery zarzuty dotyczące dokonania i usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%