Zamknij
REKLAMA

ROADPOL Safety Days w powiecie sochaczewskim

09.02, 22.09.2022 KPP Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z sochaczewskiej drogówki biorą udział w działaniach ROADPOL Safety Days organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Funkcjonariuszy z drogówki wspierały policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki biorą udział w działaniach ROADPOL Safety Days. Patrole pełnią służbę na drogach całego powiatu. Mundurowi kontrolują prędkość, stan trzeźwości kierowców i reagują w zdecydowany sposób na każde zachowanie, które godzi w bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Działania prowadzone są dwutorowo. Oprócz służby na drodze – policjanci z wydziału ruchu drogowego wspomagani przez koleżanki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii uczestniczyli w spotkaniach z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wskazywali, na co dzieci powinny zwrócić podczas jazdy na rowerze, przechodzenia przez przejście dla pieszych i wysiadania z autobusu. Najmłodsza grupa otrzymała od policjantów odblaski, które zdecydowanie poprawiają widoczność na drodze i warto nosić je zawsze, nie tylko po zmroku i poza obszarem zabudowanym.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkoMieszko

0 0

Przyjedźcie na wiejskie drogi 07:06, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%