Zamknij
REKLAMA

Ogromny pożar w Szymanowie, do ugaszenia zużyto 600 ton wody

12.47, 08.08.2022 red.
Skomentuj foto OSP Niepokalanów
REKLAMA

W miniony weekend strażacy z powiatu sochaczewskiego walczyli z rozległym pożarem sterty słomy w miejscowości Szymanów w gminie Teresin. Pożar wybuchł w piątek w nocy, a udało się go ugasić w niedziele późnym popołudniem. W akcji brało udział prawie 90 strażaków nie tylko z powiatu sochaczewskiego, ale również żyrardowskiego m.in. z Guzowa i Żyrardowa. Do ugaszenia pożaru w Szymanowie zużyto około 600 ton wody.

[FOTORELACJA]11819[/FOTORELACJA]

 W piątek 5 sierpnia po godzinie 22.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w Szymanowie w gminie Teresin.

- Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnych okazało się, że sterta w całości objęta jest pożarem, a jej długość wynosi około 50 metrów. Działania w pierwszej fazie w porze nocnej skupiły się na obronie pobliskich obiektów, pól i zabudowań, tak aby pożar się nie rozprzestrzenił. W sobotę rano zbudowano długą na 800 metrów magistralę wężową, prowadząca z najbliższego hydrantu, aż na teren akcji i rozpoczęto dogaszenie tego pożaru. Na miejscu pojawił się również ciężki sprzęt zapewniony przez właściciela terenu. Były to maszyny rolnicze, za pomocą, których słomę rozścielano na pobliskim polu i dokładnie przelewano wodą. Działania gaśnicze trawy prawie dwie doby i zakończyły się w niedzielę po południu –

- podsumował st. kpt. Rafał Krupa.

W akcji brało udział prawie 90 strażaków nie tylko z powiatu sochaczewskiego, ale również żyrardowskiego. Działania gaśnicze trawy prawie dwie doby i zakończyły się w niedzielę po południu. Do ugaszenia pożaru w Szymanowie zużyto około 600 ton wody.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

liczniklicznik

0 0

to bedzie z 70 wozów 08:14, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%