Zamknij
REKLAMA

Straż podsumowuje intensywną niedzielę: dwa dachowania i jedno zderzenie

10.17, 04.08.2022 KP PSP Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Do trzech zdarzeń drogowych wyjeżdżali sochaczewscy strażacy podczas niedzielnej służby w dniu 31 lipca.

[FOTORELACJA]11808[/FOTORELACJA]

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do SK KP PSP w Sochaczewie o godzinie 14:36 i dotyczyło zdarzenia na 5 kilometrze drogi krajowej nr 92 w Czerwonce-Parcel (gmina Sochaczew), gdzie doszło do dachowania samochodu dostawczego marki Volkswagen. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń i wysiadł z niego o własnych siłach. Działania straży pożarnej ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i odłączenia akumulatora.

Drugie zgłoszenie wpłynęło do SK KP PSP w Sochaczewie o godzinie 17:26 i dotyczyło dachowania samochodu osobowego Toyota Yaris w Brzozowie A (gmina Iłów). Pojazdem podróżowały dwie osoby, które wysiadły o własnych siłach. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostały na miejscu zdarzenia. Działania zastępów ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz uprzątnięcia jezdni z elementów pojazdu.

Trzecie zgłoszenie wpłynęło do SK KP PSP w Sochaczewie o godzinie 23:08 i ponownie dotyczyło zdarzenia na 5 kilometrze drogi krajowej nr 92 w Czerwonce-Parcel (gmina Sochaczew), gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego Skoda Fabia z ciągnikiem siodłowym Daf sprzężonym z naczepą. W wyniku tego doszło do dachowania samochodu osobowego. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierujący, którzy po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostały na miejscu zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zapłonu w pojazdach oraz usunięciu z drogi elementów uszkodzonych pojazdów.

We wszystkich trzech przypadkach interweniowały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP, którzy w przypadku zdarzenia w Brzozowie wspierani byli przez druhów z tej miejscowości.

Ponadto strażacy na terenie powiatu podejmowali tego dnia jeszcze 9 interwencji:- 3 dotyczyły wypompowania wody z budynków i jezdni po obfitych opadach deszczu (ul. Pocztowa w Sochaczewie, Kożuszki-Parcel i ul. Południowa w Teresinie),- 3 dotyczyły usunięcia z jezdni powalonych drzew (ul. Parkowa w Rybnie, Wilcze Tułowskie i ul. Przylasek Sochaczewie),- 2 dotyczyły zabezpieczenia uszkodzonych i przeciekających dachów (ul. Walk nad Bzurą w Młodzieszynie i ul. Płocka w Sochaczewie),- 1 dotyczyła pomocy policji w otwarciu drzwi do lokalu mieszkalnego w związku z brakiem kontaktu rodziny z lokatorem (ul. Piłsudskiego w Sochaczewie).

Tekst: mł. bryg. T. Fijołek, zdjęcia: mł. asp. T. Brodowicz

(KP PSP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%