Zamknij
REKLAMA

Ulewa w naszym powiecie: ludzkie serca sprawdzone

11.00, 01.08.2022 Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

To nie były łatwe dni dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Weekendowa ulewa poskutkowała dziesięcioma interwencjami straży pożarnej. Najdotkliwsze dla mieszkańców były zalane domy, na szczęście mogli oni liczyć na ludzką życzliwość i pomoc.

[FOTORELACJA]11799[/FOTORELACJA]

Sobota i niedziela 30 i 31 lipca przebiegały pod znakiem nieustannej ulewy, której skutkiem było 10 interwencji straży pożarnej:

- Wyjeżdżaliśmy do dwóch zalanych piwnic, dwóch zalanych dróg w sposób utrudniający przejazd. Doszło też do uszkodzenia dwóch pokryć dachowych, co skutkowało przeciekaniem wody do wnętrza budynków mieszkalnych, a także powalenia czterech drzew –

- relacjonuje oficer prasowy KPPSP Rafał Krupa.

Ulewa uszkodziła dach budynku wielorodzinnego przy ul. Walk nad Bzurą w Młodzieszynie.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu dachu przy pomocy plandeki –

- informują strażacy z OSP Młodzieszyn.

Drugi z zalanych domów mieści się przy ul. Płockiej w Młodzieszynie. Tu dysponujemy relacją naszego mieszkańca, Sławomira Przanowskiego, który w pierwszej kolejności podkreśla, jak ważna w tej kryzysowej sytuacji była ludzka pomoc.

- To była dla mnie bardzo trudna niedziela, zalało dom, w którym mieszkają mój syn z synową i moje wnuczki. Próbowaliśmy to jakoś naprawić na szybko, cały czas padał deszcz i nie dawaliśmy rady. Zadzwoniliśmy do strażaków po pomoc, przyjechali bardzo szybko i wszystko zostało zabezpieczone. Tym panom należy się po prostu pochwała i wielka wdzięczność. Dziękuję. Przepraszam, głos mi się łamie, bo to było dla mnie zbyt emocjonalne.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

strażak strażak

3 1

Panowie myślimy jakie zdjecia dodajemy na dachu bez zabezpieczenia :( 12:07, 01.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomanRoman

2 1

Nie widzisz że na dole mają materac rozłożony to zabezpieczenie jest. 13:23, 01.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

STRAŻAKSTRAŻAK

2 1

Kolego strażaku, odnośnie zabezpieczenia zależy wszystko od danej sytuacji. Jeżeli prace nie są wykonywane na skraju dachu, lub nachylenie dachu oraz materiał z którego wykonane jest pokrycie dachowe nie zagraża bezpośrednio ratownikom którzy prowadzą działania nie trzeba zabezpieczać sie na siłę. Czasami przepinanie linek zabezpieczających lub szukanie odpowiedniego punktu zaczepienia może spowodować gorsze zagrożenie, zwłaszcza przy schodzeniu. 18:15, 01.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%