Zamknij

Policja o śmiertelnym wypadku na DK 50 pod Żyrardowem

14:11, 30.11.2021 Aktualizacja: 14:15, 30.11.2021
Skomentuj foto OSP Zbiroża foto OSP Zbiroża

Na DK 50 doszło do śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem osobówki i dwóch samochodów ciężarowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem w miejscu niedozwolonym rozpoczął manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Niestety wyniku zderzenia kierowca seata poniósł śmierć na miejscu.

[FOTORELACJA]11055[/FOTORELACJA]

Do wypadku doszło 28 listopada koło godziny 12 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Chudolipie w powiecie żyrardowskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący seatem 58-letni mężczyzna w miejscu niedozwolonym rozpoczął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego Volvo. W trakcie manewru czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Man. Samochód osobowy po uderzeniu dachował i wjechał do rowu. Następnie samochód ciężarowy Man uderzył w Volvo, które było wyprzedzane przez seata. Niestety w wyniku zderzenia 58-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu, a jego 24-letnia pasażerka została przetransportowana do szpitala.

W wyniku wypadku droga krajowa była zablokowana, a ruch dla samochodów odbywał się po wyznaczonych przez policjantów objazdach.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratura. Teraz będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk

(KPP Żyrardów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%