Zamknij
REKLAMA

Kampinos: Łukasz Łopaciński Strażakiem Miesiąca. To był straszny wypadek, druh nie wahał się ani chwili

13:42, 18.02.2021 | Urząd Marszałkowski
Skomentuj fot. Mirosław Oleksiak
REKLAMA

Druh Łukasz Łopaciński z OSP w Zawadach gmina  Kampinos został „Strażakiem Miesiąca Listopada 2020”. Nagrodę za profesjonalną i bohaterską postawę strażakowi wręczyła Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa.

[FOTORELACJA]10026[/FOTORELACJA]

Profesjonalne zachowanie druha Łukasza Łopacińskiego sprawiło, że uczestnicy wypadku drogowego, który miał miejsce w listopadzie 2020 r., szybko otrzymali pomoc. Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa, właśnie taka reakcja często decyduje do czyimś życiu.

- W akcjach ratowniczych liczy się każda minuta. Strażacy ochotnicy mają tego świadomość i dlatego podejmują działania natychmiastowo. Na takich ludziach zawsze można polegać. Poczucie odpowiedzialności i obowiązek niesienia pomocy innym nie znikają wraz z zakończeniem służby. To postawa godna naśladowania, ale i nagrodzenia – dodaje Janina Ewa Orzełowska.

Do zderzenia trzech samochodów, dwa zderzyły się czołowo doszło w Woli Pasikońskiej. Podróżowało nimi 6 osób, w tym dwoje dzieci. Słysząc syrenę alarmową, druh Łukasz Łopaciński udał się na miejsce zdarzenia prywatnym samochodem. Przybył tam przed służbami ratowniczymi i natychmiast podjął działania. Jeden z pasażerów, w najcięższym stanie, leżał w kałuży paliwa. Strażak przeniósł go w bezpieczne miejsce i udzielał niezbędnej pomocy do przyjazdu służb ratunkowych. Następnie pomagał pozostałym poszkodowanym aż do przejęcia ich przez kolejne zespoły ratownicze.

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Łukasz Łopaciński otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Listopada 2020”.

(Urząd Marszałkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%