Zamknij
REKLAMA

Oświata w gminie Iłów. Czas podsumowań

09:30, 14.11.2019 | aw
REKLAMA
Skomentuj

Ostatnia sesja Rady Gminy Iłów była okazją do przedstawienia radnym informacji o realizacji zadań oświatowych w gminie w ubiegłym roku szkolnym. Obsługę administracyjną, finansową i organizacyjną oświaty zapewnia Gminny Zespół Ekonomiczno – Administracyjny Szkół, więc informacja miała charakter głównie statystyczny, natomiast merytoryczne sprawozdania z prowadzonych działań w trakcie roku szkolnego załączyły do informacji poszczególne gminne placówki.

 

Ogólnie podsumowując z informacji wynika, że do 4 gminnych szkół podstawowych - Szkoły Podstawowej im. M. J. Piłsudskiego w Iłowie, Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym, Szkoły Podstawowej im. I Armii Wojska Polskiego w Giżycach oraz Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kapturach uczęszczało 584 uczniów, do przedszkoli przy szkołach podstawowych – 194 dzieci, zaś do przedszkola 50 dzieci.

Zatrudnionych w tym czasie było (w przeliczeniu na pełne etaty) 61 nauczycieli dyplomowanych, 12 mianowanych, 8 kontraktowych i 2 stażystów. Ogółem zatrudnionych było 83 nauczycieli (z tego 82 z wykształceniem wyższym), 5 pracowników administracji, zaś pracowników obsługi i palaczy 29 osób.

W rozbiciu na szkoły w SP Iłów w 14 oddziałach uczyło się 266 uczniów, do tego w 3 oddziałach gimnazjalnych 57 uczniów; w SP Brzozów Stary – 9 oddziałów i 135 uczniów; w SP Giżyce – 7 oddziałów i 51 uczniów i w SP Kaptury - 7 oddziałów i 75 uczniów.

Kierownik GZEAS Anna Wojciechowska zawarła też informacje dotyczące zabezpieczenia pomocy w dowozie uczniów. 414 uczniów korzystało z pomocy w dowożeniu do szkół na terenie gminy, 11 dowożonych było do szkoły specjalnej w Erminowie i 2 w Mocarzewie. Część uczniów korzystała z dopłat do biletów miesięcznych, część z dowozu do szkół specjalnych własnym transportem za zwrotem poniesionych kosztów.

 

REKLAMA
(aw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

zmartwionyzmartwiony

3 1

Wszystko niby pięknie. Tylko szkoda, że kolejny przypadek złego zachowania nauczycielki wobec ucznia jest uciszane w tej gminie. Poprzednia władza udawała, że nie widzi nic złego w szkole w Giżycach czy przedszkolu w Iłowie. Teraz nowa władza to samo robi ze szkołą w Iłowie. 20:54, 14.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Janusz Janusz

0 0

Podobno to uczeń zaatakował nauczyciela a nie nauczyciel ucznia... 16:44, 15.11.2019


© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone