Zamknij
REKLAMA

Problem z wodą w gminie Młodzieszyn zażegnany. Podłączono SUW w Mistrzewicach

10:06, 13.11.2019 | Red.
REKLAMA
Skomentuj

Zgodnie z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewa w gminie Młodzieszyn obowiązuje warunkowa przydatność wody do spożycia. Jest to związane z wykryciem w wodzie bakterii. Urząd gminy podjął działania, mające na celu rozwiązanie problemu.

 

 

Zgodnie z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie z dnia 12 listopada 2019 roku w sprawie jakości wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego – SUW Młodzieszyn, zaopatrującego w wodę ok 2 700 mieszkańców 9 miejscowości w gminie Młodzieszyn: Juliopol, Stare Budy, Janów, Justynów, Helenów, Skutki, Leontynów, Adamowa Góra i Młodzieszyn PPISP stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia.

Podstawą uznania warunkowej przydatności do spożycia są wyniki badań próbek wody pobranych w dniu 6.11.2019 r., z wodociągu publicznego w Młodzieszynie, ul. Parkowa 7A.

Wyniki badań wykazują obecność bakterii grupy coli przy jednoczesnym wykluczeniu bakterii Escherichia Coli, co pozwoliło na stwierdzenie warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi.

Woda z wodociągu należącego do SUW w Młodzieszynie nadaje się do picia po przegotowaniu przez min. 2 minuty.

Wskazane jest również używanie wody przegotowanej do mycia zębów oraz mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo. Woda może być używana do kąpieli oraz pozostałych celów użytkowych bez ograniczeń."

Kontrola jaką wykonano 6. listopada była kontrolą rutynową. Jak powiedziała nam wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk podjęto już działania, aby problem warunkowego użycia wody rozwiązać:

- W tej chwili trwa przełączanie Stacji Uzdatniania Wody Młodzieszyn na SUW w Mistrzewicach, co pozwoli mieszkańcom korzystać z wody bez ograniczeń. Do tego czasu proszę o stosowanie się do zaleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie.

 

Aktualizacja z 13.11.2019 z 12.00: 

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Młodzieszynie informuje, że w związku z Komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie z dnia 12.11.2019 r. dotyczącego jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego, wydobywanej w Stacji Uzdatniania Wody w Młodzieszynie – Zakład podjął działania mające na celu jak najszybszą dezynfekcję wody, urządzeń i sieci wodociągowej celem pozbycia się obecności wymienionych w Komunikacie bakterii. Całkowitą i niepodważalną przydatność wody do picia w stanie surowym (nie przegotowana) potwierdzą odpowiednie badania.

W związku z zaistniałą sytuacją potwierdzamy dokonanie czynności tymczasowego wstrzymania dostaw wody z SUW Młodzieszyn i jednoczesnego udostępnienia na terenie całej gminy wody ze Stacji Uzdatniania Wody w Nowych Mistrzewicach. Dzięki temu działaniu nie powstają utrudnienia w dostawie wody do odbiorców, ani nie występuje jakiekolwiek zagrożenie bakteriologiczne.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BibiBibi

0 1

a może pani wójtowa foteczkę wrzuci z bakteriami? takiej jeszcze chyba nie ma :-/ a fotki to jej lepiej wychodzą niż rządzenie :-P 14:41, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone