Zamknij
REKLAMA

Kompleks sportowy w Młodzieszynie za drogi. Będzie drugie podejście

10:13, 01.10.2019 | wach, ug
Skomentuj
REKLAMA

Ponad dwa miliony złotych więcej niż ma gmina chciała firma, która przystąpiła do przetargu na przebudowę kompleksu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej im. gen Stanisława Grzmota – Skotnickiego w Młodzieszynie. Zamówienie w związku z tym unieważniono, a wójt Monika Pietrzyk wystąpiła do ministerstwa sportu, które współfinansuje tę inwestycję, o przedłużenie terminu realizacji projektu oraz o zmianę parametrów nawierzchni w celu obniżenia kosztów budowy.

Przypomnijmy, że pierwotnie zakładano, że wybudowana zostanie czterotorowa bieżnia ze sztuczną nawierzchnią o długości 400 metrów, sześciotorowa bieżnia prosta o długości 130 metrów i sztucznej nawierzchni, skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznie do skoku o tyczce, w dal i trójskoku. Inwestycja objąć miała też budowę boiska piłkarskiego o wymiarach 26 na 56 metrów z nawierzchnią ze sztucznej trawy, boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 27 na 45 metrów ze sztuczną nawierzchnią i z polami do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa, odwodnienie bieżni i boisk, zakup wyposażenia lekkoatletycznego. Do tego dochodzi cała infrastruktura zagospodarowania terenu - studzienki teletechniczne, zasilanie oświetlenia boisk, piłkochwyty, szatnie dla zawodników, sprzęt do pielęgnacji nawierzchni i wykonanie zagospodarowania terenu.

Ministerstwo Sportu przyznało dofinansowanie w wysokości 1.200 tys. złotych, gmina z własnego budżetu postanowiła dołożyć resztę. Całość kosztować miała 3.374.201 zł, ale kwota najniższej oferty złożonej podczas przetargu wyniosła aż 5.458.617 złotych. Wynikać to może też z faktu, że kosztorys tej inwestycji przygotowywany był jeszcze w 2016 roku.

W tej chwili wiadomo już, że trzeba będzie ją pewnie trochę „odchudzić”, ale jak twierdzi wójt Pietrzyk, determinacji i woli jej doprowadzenia do szczęśliwego dla uczniów i mieszkańców gminy końca na pewno nie zabraknie.

(wach, ug)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkaniecMieszkaniec

9 4

A tak miało być wspaniałe, a tu wielką klapa. Pani Wójt zostawi to już Pani na następne wybory, będzie co obiecac. Mimo wszystko trzymam kciuki że się uda i mała rada, Jak robić to porządnie by nie było że czegoś znów zabraknie i dzieci i młodzież nie będą miały na czym ćwiczyć. Zasłużyła Pani gminę już znacznie to jeszcze 2 miliony może nie zaszkodzi gminie, chyba że już nie ma gmina możliwości większego zadłużenia. 11:47, 01.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

blablablablablabla

0 4

Proszę sobie poczytać jak wygląda prawo w przetargach, tutaj jakość nie jest czynnikiem realizacji, a cena. Ciężko jest obwiniać kogoś, generalnie nawet jak Pani wójt otrzyma 2 oferty jedną za 5 milionów (bez szału) i drugą za 5,5 miliona (dużo lepszą) to teoretycznie może mieć problem z wyborem lepszej ze względu na to, że cena nadal ma dużą wartość obligatoryjną często około 50%, a jakość może wynosić np. 10%. 11:45, 02.10.2019