Zamknij
REKLAMA

Azbestowe żniwa w powiecie

17:42, 02.08.2019 | aw
REKLAMA
Skomentuj

Wójt gminy Damian Jaworski planuje wystąpić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o przyznanie dotacji na odbiór, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie gminy Rybno. W związku z tym informuje, że w Urzędzie Gminy w Rybnie, w pokoju nr 18 przyjmowane są wnioski dotyczące zgłoszenia do odbioru i utylizacji odpadów azbestowych z nieruchomości położonych na terenie gminy w 2020 roku. Podobne działania podjęto w gminie Brochów.

 

O bezpłatny odbiór i utylizację ubiegać się mogą osoby fizyczne, nieprowadzące działalności gospodarczej, będące właścicielami, użytkownikami wieczystymi lub zarządcami nieruchomości położonych na terenie gminy Rybno. Składając wniosek należy dokładnie określić rodzaj wyrobu (np. płyty faliste azbestowo-cementowe dla budownictwa) oraz podać szacunkową ilość materiału do odbioru w metrach kwadratowych powierzchni lub tonach. Do wniosku, w którym należy ująć m.in. planowany termin realizacji tego zadania oraz rodzaj usługi (demontaż lub odbiór zdemontowanego materiału) należy dołączyć wymagane załączniki - informację o wyrobach zawierających azbest oraz ocenę stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest.

Również w gminie Brochów wójt Piotr Szymański  ogłosił, że wnioski o usuwanie azbestu można składać na takich samych zasadach do piątku 30 sierpnia. W Brochowie informacje można uzyskać  w Urzędzie Gminy w Brochowie, w pokoju nr 27 lub pod nr tel. (22) 725 – 70 – 03 wew. 216. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności złożenia, zaś wnioski złożone po terminie będą stanowiły listę rezerwową lub będą rozpatrywane w następnym roku.

foto źródło portalkomunalny.pl

aw

REKLAMA
(aw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

HehHeh

3 0

Walczą z azbestem. A fakt jest taki że gdyby ludzie mieli pieniądze na to aby sobie zrobić dach nowy to by azbestu nie było. Bo czy ktoś woli mieć eternit zamiast nowej blachodachówki czy choćby blachy? No nie. Finanse tylko są tu przeszkodą. 01:00, 03.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone