Zamknij
REKLAMA

Raport wójta Damiana Jaworskiego o stanie gminy Rybno

19:41, 02.06.2019 | Wach
REKLAMA
Skomentuj

Wójt Damian Jaworski opublikował przygotowany raport o stanie gminy.  Powinien on być corocznie przygotowywany przez wójta i przedstawiony Radzie Gminy do końca maja za rok poprzedni. Jak twierdzi wójt Jaworski, dokument raportuje sytuację gminy pod względem gospodarki, środowiska, życia mieszkańców oraz zarządzania gminą.

 

Cały, 46-stronicowy raport umieszczony jest na stronie internetowej gminy www.gminarybno.com. Zawiera szereg ciekawych i przydatnych dla każdego mieszkańca informacji i podzielony został na poszczególne, przejrzyste rozdziały, w których zawarte zostały sprawozdania poszczególnych referatów Urzędu Gminy i gminnych jednostek komunalnych, kulturalnych i oświatowych. Są wśród nich - Informacje ogólne, Położenie, Warunki klimatyczne, Demografia, Bezrobocie, Informacje finansowe, Ochrona zdrowia i polityka społeczna, Ład przestrzenny, Ochrona środowiska, Infrastruktura drogowa, Wodociągi i zaopatrzenie w wodę, Gospodarka mieszkaniowa i komunalna, Bezpieczeństwo i porządek publiczny (z podziałem na sprawozdania Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji), Edukacja publiczna,  Kultura, Współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz Otoczenie gospodarcze.

Raport będzie na pewno podstawą dla radnych do dyskusji podczas przyznawania absolutorium wójtowi za rok 2018. Co prawda, prawie cały rok wójtem był wówczas Grzegorz Kropiak, ale na tym polega ciągłość władzy, a jak stwierdza w raporcie wójt Jaworski „Zachodzące zmiany w otoczeniu naszej wspólnoty wynikają z zaangażowania dużej ilości mieszkańców oraz wytężonej pracy urzędników. Dlatego żywię głęboką nadzieję, że będą one zauważone i docenione przez mieszkańców” - mówi wójt. „Owe zmiany nie byłyby zauważalne bez pozyskanych środków zewnętrznych, dzięki którym w dalszym ciągu będziemy realizować zaplanowane inwestycje. Dzięki tym środkom udało nam się zrealizować kilka znaczących inwestycji. Pomimo wielu płatności za wykonane inwestycje sytuacja finansowa gminy jest stabilna. Na rok 2019 stawiamy przed sobą realne cele, tak aby wszystkie zamierzenia, zadania inwestycyjne, społeczne, oświatowe były realizowane w pełnym zakresie. Zachęcam Państwa do zapoznania się z raportem” - kończy wójt.

W debacie nad raportem zabierać mogą głos radni oraz mieszkańcy gminy. Każdy, kto chciałby zabrać głos w debacie musi złożyć przewodniczącemu Rady Gminy pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 20 osób. Sesja, na której zostanie przedstawiony raport o stanie Gminy Rybno odbędzie się w środę 5 czerwca, więc zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 4 czerwca do godziny 18 w pokoju 11 Urzędu Gminy.

Formularz zgłoszenia do debaty dostępny jest na stronie www oraz w sekretariacie Urzędu Gminy.

 

(Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

obserwatorobserwator

2 2

a którego wójta ten raport dotyczy, obecnego czy poprzedniego? 11:59, 03.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JolaJola

0 1

Raport nie dotyczy wójta, tylko gminy 16:17, 04.06.2019


Mieszkaniec rybnaMieszkaniec rybna

2 0

Żebyyy zrobićć raport trzebaaa byy z rok popracowaććć 16:59, 04.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone