Zamknij
REKLAMA

Szansa na pieniądze w naszych gminach

17:13, 03.02.2019 | Wach
REKLAMA
Skomentuj

W sesjach Rad Gminnych Brochowa i Młodzieszyna uczestniczyły przedstawicielki Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”. W jej skład wchodzą gminy Bodzanów, Bulkowo, Mała Wieś, Radzanowo i Wyszogród z terenu powiatu płockiego oraz Brochów i Młodzieszyn z terenu powiatu sochaczewskiego. Beata Wolska i Monika Grabarczyk omawiały zasady działania i wsparcia działalności i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i samorządów.

 

Od 2016 roku LGD  „Razem dla Rozwoju” rozdysponowało kwotę  4.741.603 złotych z ogólnej sumy 6 milionów pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2016 – 2022. Z pieniędzy tych skorzystali przede wszystkim przedsiębiorcy (1.972.867 zł), samorządy (2.111.903 zł), parafie oraz organizacje pozarządowe, w tym Ochotnicze Straże Pożarne i Stowarzyszenia (656.833 zł).

Ostatnią inicjatywą Stowarzyszenia były spotkania szkoleniowo - doradcze w ramach wsparcia wdrażania operacji rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczności lokalne. Tematyka spotkań dotyczyła możliwości, warunków i zasad przyznawania pomocy w realizacji i rozliczania projektów z zakresu premiowania założenia działalności gospodarczej dla osób indywidualnych oraz szkolenia i doradztwa w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Spotkanie takie odbyły się także w Brochowie i Młodzieszynie, a w planach LGD jest także integracja społeczności lokalnej, wzmacnianie więzi społecznych w oparciu o lokalne dziedzictwo oraz aktywizacja zawodowa mieszkańców i rozwój przedsiębiorczości.

Jak mówiły przedstawicielki Stowarzyszenia, z pieniędzy tych skorzystać może każdy z mieszkańców gmin członkowskich, do czego zapraszały.

Wójt Piotr Szymański i Monika Pietrzyk dziękując za dotychczasową współpracę wyrażali nadzieję, że w ramach unijnego programu LIDER ich gminy nadal będą mogły w jeszcze większym stopniu z niego skorzystać , a jego efekty przyczynia się do dalszego zwiększania ilości miejsc pracy i podnoszenia jakości życia mieszkańców.

wach 

(Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone