Zamknij
REKLAMA

Tor pontonowy w Kampinosie: pierwszy w regionie i za darmo

10:05, 26.07.2018 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Tor tubingowy jest jak wielka zjeżdżalnia. Z tą różnicą, że do zjeżdżania używa się tu specjalnych pontonów. Taką atrakcję oferuje Kampinos. Trudno się nie skusić, biorąc pod uwagę, że z obiektu skorzystamy bezpłatnie.

 

Choć wielkie otwarcie inwestycji miało miejsce 30 maja, w czasie roku szkolnego tor otwarty był tylko w weekendy. Wakacje jednak sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu i od tego miesiąca na torze pozjeżdżamy od czwartku do niedzieli w godzinach między 15.00, a 20.00.

Inwestycja kosztowała blisko 160 tysięcy złotych. Ponad połowę stanowiły środki unijne, przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Tor, zlokalizowany na naturalnej skarpie przy stadionie, ma 120 metrów. Oprócz trzech zakrętów obiekt posiada platformę startową i niemal stumetrową ścieżkę podejścia. Z piętnastu pontonów można korzystać od trzeciego roku życia. Górnej granicy wieku nie ma, stąd korzystać z atrakcji mogą również dorośli. Jedynym ograniczeniem jest waga nieprzekraczająca stu kilogramów. Warunkiem otwarcia toru jest, oczywiście, sprzyjająca pogoda: w deszczowe dni tor będzie nieczynny.

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%