Zamknij
REKLAMA

Jarosław Wróblewski z OSP Gnatowice Strażakiem Miesiąca

09:00, 23.01.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

Opanowany, wytrwały, a przede wszystkim gotowy w każdej chwili do niesienia pomocy. Taki jest strażak-bohater Jarosław Wróblewski z OSP w Starych Gnatowicach gmina Kampinos. Gdy zobaczył leżącego przy drodze człowieka bez chwili zastanowienia zatrzymał się by mu pomóc. Za szybkie i profesjonalne działanie otrzymał tytuł ?Strażaka miesiąca listopada 2017?. Nagrodę druhowi wręczył marszałek Adam Struzik.

6 listopada 2017 r. w godzinach popołudniowych podczas powrotu do domu druh Jarosław Wróblewski zauważył leżącego przy drodze w miejscowości Lisice człowieka. Natychmiast poprosił kierującą samochód żonę o zawrócenie i zatrzymanie się, w celu sprawdzenia co się wydarzyło. Gdy podszedł do leżącego człowieka stwierdził, iż jest on nieprzytomny i nie oddycha. Natychmiast podjął akcję reanimacyjną. W tym czasie jego żona wezwała pogotowie. Reanimacja trwała do przyjazdu ratowników medycznych, którzy następnie kontynuowali masaż serca. Niestety, mimo szybkiego działania, nie udało się przywrócić czynności życiowych.

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Jarosław Wróblewski otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Listopada 2017”.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski
Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%