Zamknij
REKLAMA

Oświadczenie UM Żyrardów w sprawie zatrzymania prezydenta

14:54, 13.07.2018 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Przed kilkunastoma minutami podczas specjalnie zwołanej konferencji rzecznik prasowy Urzędu Miasta Żyrardów Piotr Kierzkowski złożył oświadczenie w sprawie zatrzymania przez CBA prezydenta miasta. Piotr Kierzkowski podkreślił m. in., że postępowanie prokuratury prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komukolwiek.

 

Publikujemy w całości oświadczenie wygłoszone w imieniu Urzędu Miasta Żyrardów przez rzecznika prasowego Piotra Kierzkowskiego:

Szanowni państwo, drodzy mieszkańcy Żyrardowa, mając na uwadze zaniepokojenie, jakie mogły wzbudzić doniesienia medialne dzisiejszego poranka, chcemy państwa uspokoić i zapewnić, że Urząd Miasta Żyrardowa funkcjonuje normalnie, a trwające w urzędzie czynności realizowane na wniosek Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim są częścią trwającego postępowania. Głównym przedmiotem badania prokuratury jest procedura przetargowa, dotycząca sprzedaży nieruchomości położonych w gminie Rewal, stanowiących własność miasta Żyrardowa. Są to rutynowe czynności związane z zabezpieczeniem dokumentów i dowodów, które mogą mieć (…) na terenie urzędu miasta Żyrardowa oraz podległych mu jednostek, w tym m. in. w Centrum Kultury w Żyrardowie. W tym miejscu należy zauważyć, że sprzedaż nieruchomości w mieście Żyrardów prowadzona jest na podstawie przepisów o gospodarce nieruchomościami i przyjętych regulaminów. Jak wynika  z postępowania Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzone jest postępowanie w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom. Prokuratora nie przedstawiła prezydentowi miasta Żyrardowa, ani też innym pracownikom Urzędu Miasta Żyrardowa żadnych zarzutów. Nie ulega wątpliwości, że zarówno zaistniała sytuacja, jak też towarzyszący jej nieprzychylny rozgłos w mediach ogólnopolskich nie ułatwiają  nam bieżącej pracy, niemniej jednak Urząd Miasta Żyrardowa funkcjonuje normalnie, realizując wszystkie przypisane mu zadania i jednocześnie dokładamy starań, aby sprawa została jak najszybciej wyjaśniona.

 

W chwili obecnej CBA nadal prowadzi czynności w ratuszu Żyrardowa.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%