Zamknij
REKLAMA

Ruszyły prace w żyrardowskim Eko Parku

09:00, 27.12.2017 |
Skomentuj
REKLAMA

Choć pogoda nie sprzyja pracom budowlanym, właśnie rozpoczęła się długo oczekiwana w naszym mieście inwestycja, polegająca na kompleksowym zagospodarowaniu terenu Eko Parku.

To pierwsze z 10 zadań ujętych w dużym projekcie unijnym dotyczącym rozwoju terenów zieleni, na który Miasto pozyskało ponad 13 mln zł dofinansowania z Funduszu Spójności. Eko Park, w pełni zagospodarowany w urządzenia służące rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu, oddany zostanie mieszkańcom w połowie przyszłorocznych wakacji. 

Powstanie tu plac zabaw z atrakcjami dla najmłodszych, strefa aktywnego wypoczynku dla młodzieży i osób starszych, nowe boiska i wiaty grillowe, a także budynek sanitarny, ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie i monitoring. Roślinność wzbogacona zostanie o nowe nasadzenia drzew i krzewów. Cały teren będzie ogrodzony, a w przyszłości powstaną parkingi.

W tej chwili trwają prace polegające na budowie ogrodzenia. W dalszej kolejności Wykonawca przystąpi do budowy budynku sanitarnego i monitoringu oraz uzbrojenia terenu w niezbędne instalacje.  

Wykonawcą robót jest firma Krisbud Sp. z o.o.  Koszt inwestycji wyniesie 6.389.000,00 zł brutto.

Urząd Miasta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%