Zamknij
REKLAMA

Symboliczne wbicie szpadla na dobry początek robót drogowych w Żyrardowie

11:00, 25.07.2017 |
Skomentuj
REKLAMA

Prace w ul. Bohaterów Warszawy ruszyły pełną parą. W piątkowe popołudnie na terenie budowy pojawił się Prezydent Wojciech Jasiński oraz Zastępca Prezydenta Lucjan Krzysztof Chrzanowski, by wraz z przedstawicielami Rady Miasta, lokalnych organizacji pozarządowych i wykonawców inwestycji symbolicznie wkopać szpadle w teren przebudowywanej drogi.

Ulica Bohaterów Warszawy przebudowywana jest na odcinku od Al. Partyzantów do ul. Środkowej. Wykonawcą inwestycji jest firma Planeta Sp. z o.o. z Warszawy. Oprócz nowej nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów, w ulicy tej powstanie również pierwszy z dziewięciu odcinków ścieżek rowerowych ujętych w projekcie unijnym dotyczącym budowy Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Symbolicznego wbicia szpadla dokonali wraz z włodarzami Miasta, Radni Rady Miasta – Marek Treliński, Marek Studziński, Mariusz Koźbiał, Ryszard Mirgos, reprezentujący Stowarzyszenie ,,Przymierze dla Żyrardowa” Marek Gorczyca , a z ramienia Wykonawcy -  Wojciech Kucharczyk Prezes Zarządu Planeta Sp. z o.o., Artur Kowalski – inspektor nadzoru i Tomasz Grasiak – kierownik robót.          

Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę listopada, do tego czasu mieszkańcy ulicy oraz kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem nie uniknie się utrudnień w ruchu pieszym i samochodowym. Jak zapowiada Wykonawca – firma „PLANETA” Sp. z o.o. z Warszawy – do końca lipca ruch pojazdów będzie odbywał się przy częściowym zwężeniu jezdni, a później nastąpi wyłączanie z ruchu kolejnych odcinków ulicy. Dojazd do posesji uzgadniany będzie indywidualnie z właścicielami, a objazd wyznaczony będzie ul. Mireckiego do ul. Piaskowej.    

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%