Zamknij
REKLAMA

Przetarg na zagospodarowanie Zalewu Żyrardowskiego

18:00, 14.06.2017 | Urząd Miasta w Żyrardowie
REKLAMA
Skomentuj

Miasto ogłosiło kolejny przetarg na zagospodarowanie terenu Zalewu Żyrardowskiego ? etap I. Czas składania ofert upływa 21 czerwca. Jeśli w wyniku postępowania przetargowego wyłoniony zostanie wykonawca, prace rozpoczną się już w lipcu, co oznacza konieczność pożegnania się z piaszczystą plażą nad zalewem - na szczęście tylko na jeden sezon wakacyjny, bowiem zakończenie inwestycji planowane jest na koniec maja 2018 roku.       

Zagospodarowanie Zalewu Żyrardowskiego, zgodnie z opracowaną i skonsultowaną z mieszkańcami koncepcją, to inwestycja wieloletnia. Opracowana na podstawie zatwierdzonej koncepcji dokumentacja projektowa zawiera kompleksowe zagospodarowanie obszaru o łącznej powierzchni ok. 20 ha,  z czego 11,3 ha stanowi powierzchnia lustra wody. Celem zagospodarowania jest wzbogacenie programu funkcjonalnego założenia poprzez nadanie mu nowych funkcji oraz rozbudowanie istniejących. Realizacja robót budowlanych podzielona została na etapy. W pierwszym etapie zaplanowano do wykonania budowę budynku wielofunkcyjnego, restauracji wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego, budowę przystani, zagospodarowanie terenu w postaci boisk piaszczystych, placów zabaw, siłowni zewnętrznej, elementów małej architektury oraz nasadzeń zieleni. Dla gości korzystających ze strzeżonej plaży Zalewu Żyrardowskiego udostępnione zostaną miejsca parkingowe oraz planowane jest uruchomienie kursów komunikacji miejskiej w sezonie letnim.

W kolejnych etapach planuje się zrealizować zagospodarowanie pozostałej części terenu w zakresie budowy pozostałych miejsc parkingowych, ścieżki rowerowej wokół zalewu o dł. ok. 1.4 km, dalszą rozbudowę siłowni oraz placu zabaw, remont schodów, umocnienie i drenaż brzegu wschodniego, a także dokończenie zagospodarowania terenu zgodnie z posiadaną dokumentacja projektową.

Zadanie to realizowane będzie w całości ze środków Miasta. 

(Urząd Miasta w Żyrardowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone