Zamknij
REKLAMA

Nowe rządowe wsparcie dla gminy Iłów, ale realizacja wniosków pod znakiem zapytania

08:10, 28.01.2020 | UG Iłów
Skomentuj
REKLAMA

„Maluch+” to kolejny wniosek Urzędu Gminy Iłów zakwalifikowany do dofinansowania rządowego. Jak jednak podkreśla wójt Jan Kraśniewski, jego realizacja stoi pod znakiem zapytania.

24,8 tysięcy miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi ma powstać w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+”. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, wśród których znajdują się dwie jednostki z terenu gminy Iłów – Kluby Dziecięce w Kapturach i Giżycach. W każdym z Klubów powstać ma osiem miejsc dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Jak podkreślają jednak władze gminy, realizacja zakwalifikowanych wniosków stoi pod dużym znakiem zapytania. Jak mówi wójt Jan Kraśniewski:

– Niestety, budżet gminy jest ograniczony, ważne, aby wybrać priorytety. Czy stać będzie budżet gminy na wygospodarowanie 132 tysięcy złotych (20%) własnego udziału, by pozyskać 528 tysięcy ze środków rządowych?  Musimy pamiętać, że zakwalifikowano już dotacje na drogi gminne i powiatowe, o których informowaliśmy opinię publiczną.

Mimo wszystko pozytywne rozpatrzenie wniosków cieszy wójta Jana Kraśniewskiego:

- Dziękujemy za wsparcie i kolejną nieocenioną pomoc ministrowi Maciejowi Małeckiemu, który kolejny raz monitorował wnioski naszej gminy.

 

(UG Iłów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

KajaKaja

3 0

Aha wstępnie dostaliśmy, ale nie zrealizujemy, bo zawsze wymówka!!!
Już ja widziałam tą małą karteczkę w Iłowie na drzwiach z zapytaniem chęci zapisania do żłobka, (jak się zapytałam to jedno dziecko się zapisało) żadnej informacji na stronie gminy, ani stronie szkoły - żeby nikt się nie dowiedział i nie było chętnych i jest wymówka. Ten żłobek to chyba powinien być dla dzieci z całej gminy to chyba w każdej szkole powinna być informacja o ewentualnej możliwości otwarcia żłobka. 10:28, 28.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LigiaLigia

0 1

Trzeba być *%#)!& kurą, żeby takie bzdety pisać, proszę nie ośmieszaj się 11:24, 28.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbcAbc

4 2

Więcej urzędników w gminie po znajomości z daleka, za usługę, to tym mniej pieniędzy. Panie Wojcie to znowu trzeba będzie obniżyć pensje, ale również urzędnikom. A w gminie coś załatwić to jeszcze gorzej niż za poprzedniego wójta. A pracownicy w gminie dalej piją i są niedostępni dla mieszkańców. Taka politykę Pan prowadzi to my już dziękujemy. 15:37, 29.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CBACBA

0 0

Jeśli jest Pan/Pani świadkiem takich sytuacji to proszę sprawę zgłaszać do Wójta, Pani Sekretarz lub w budynku obok - Policji. Wszyscy mieszkańcy gminy powinni być wdzięczni za obywatelską postawę. 12:49, 07.02.2020


TyTy

1 0

Chyba komentarze przewodniczącego rady 06:25, 25.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

filipfilip

0 0

zamknąc te gmine
15:23, 26.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA