Zamknij
REKLAMA

Happening przeciw przemocy w Teresinie

09:51, 09.06.2019 | ZS Teresin
REKLAMA
Skomentuj

„Dzień Bezpieczeństwa”, pod takim hasłem w Zespole Szkół w Teresinie odbyła się impreza, której celem było propagowanie wiedzy na temat przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej, materialnej,  cyberprzemocy i agresji.

 

Organizatorzy przeprowadzili badania ankietowe dot. bezpieczeństwa szkoły, przypomnieli procedury szkolne, nadzorowali wykonanie plakatów i ulotek  profilaktycznych, przeprowadzenie przez wychowawców klas na godzinie wychowawczej pogadanek. Podczas happeningu „Stop Przemocy” miało miejsce m.in. zaprezentowanie przez uczniów scenek dot. wieloaspektowo rozumianej przemocy.

Z takim oto przesłaniem uczniowie klasy III TKLM wraz z wychowawcą klasy Dominiką Kubiak-Szczudło zorganizowali Marsz Przeciwko Przemocy Werbalnej. Wszyscy ubrani na czarno prezentowali transparent z hasłem o przemocy. Uczniowie  maszerując korytarzami szkolnymi i przed szkołą dali przykład swoim rówieśnikom, że Przemocy należy mówić NIE! ponieważ przemoc słowna jest źródłem zachowań patologicznych.

Uczniowie klasy II TMMR, wraz z wychowawcą Sylwią Krzeszowiec wykonali plakat i ulotki profilaktyczne pod hasłem: „Stop Agresji, Nie! dla przemocy w szkole. Przemoc zaczyna się od najsłabszych". W klasie na godzinie wychowawczej opracowano psychologiczny profil ofiary przemocy. Uczniowie I TMMR wraz z wychowawcą klasy Edytą Gałecką wykonali plakat o cyberprzemocy, na godzinie wychowawczej chłopcy zaimprowizowali scenki o tematyce przemocy. W klasie I TL na godzinie wychowawczej przeprowadzono pogadankę, uczniowie odegrali scenki prezentujące różne formy agresji i przemocy. Uczennice klasy II TKL, wykonały plakat profilaktyczny. Na potrzeby akcji na korytarzach szkolnych zawieszono plakaty profilaktyczne o tematyce:

Przemoc niszczy miłość, relacje w rodzinie, Stop przemocy domowej, Symptomy przemocy domowej, Stop przemocy seksualnej, Stop przemocy fizycznej - Nie bij!

- Cieszy, że akcja spotkała się z szerokim zainteresowaniem wśród młodzieży. Składam podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie – mówił Aneta Podrażka, pedagog szkolny, inicjatorka wydarzenia.

(ZS Teresin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Martin PintaMartin Pinta

0 0

Zajefajnie. Leją cię po mordzie a ty robisz happening :) powodzenia, patole na pewno to wezmą pod uwagę.

Po drugie: Cyberprzemoc? Materialna przemoc? Porąbało was? :D znaczy leje kogoś komputerem, myszką lub portfelem?

Ludzie są coraz większymi *%#)!& skoro powstaje już coś takiego :) 08:01, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone